פייסבוק הסירה את עמוד אתר ׳סדרות׳ מהרשת החברתית

עמוד הפייסבוק של אתר סדרות הוסר והוגדר כ׳מסוכן׳ על ידי הרשת החברתית. בנתיים ספקיות האינטרנט אוכפות לסירוגין את צו החסימה של בית המשפט

שלושה שבועות אחרי שהוציא בית המשפט המחוזי צו חסימה לאתר סדרות, נראה שהיום סופג האתר מכה נוספת, הפעם בדמות הסרת עמוד הפייסבוק הרשמי שלו מהאוויר. מפעילי האתר מאשימים את ארגון זיר״ה במהלך ובנתיים סובלים מאימוץ החלטת בית המשפט על ידי ספקיות האינטרנט בישראל.

האתר פעיל לסירוגין, עמוד הפייסבוק סומן כ״מסוכן״

למעשה, מי שינסה היום לשתף אפילו בהודעה אישית בפייסבוק מסנג׳ר את עמוד הפייסבוק של אתר סדרות יגלה כי הרשת החברתית לא תותיר לו את האפשרות הזו ותחסום את האפשרות לשתף בלינק מאחר והקישור סומן על ידה כ״מסוכן״.

מפעילי האתר פרסמו היום הודעה בה הם מציינים ״דף הפייסבוק שלנו נחסם בצורה לא חוקית על ידי חבורת הגזלנים זיר״ה. פרטים בהמשך״.

בשבועות האחרונים השתמשו מפעילי האתר בעמוד הפייסבוק שלהם כערוץ תקשורת מרכזי עם קהל המשתמשים שלהם. העמוד שימש בין היתר כאמצעי הסברה שהבהיר למשתמשים כיצד לעקוף את חסימת הדומיין על ידי ספקיות האינטרנט, באמצעות תוסף שפותח על ידי תנועת ״אינטרנט חופשי״.

אתר סדרות פעיל בימים אלו לסירוגין, חלק מהמשתמשים מצליחים לגשת אליו וחלקם מתקשים, במה שנראה כי תלוי במידה רבה ביישום החלטת בית המשפט על ידי ספקיות האינטרנט.

נזכיר, אתר ״סדרות״ פעיל כבר מספר שנים ומציע למעשה צפייה בהזרמה ישירה בתכנים שונים כמו סרטים וסדרות טלויזיה. התכנים מוצעים ללא תשלום אך האתר מפעיל גם שירות מנויים בעלות 35 שקלים לחודש שמאפשר למי שמשלם לצפות בתכנים באיכות טובה יותר, ללא המתנה מקדימה ועל בסיס שרתים נפרדים.

לפני כשלושה שבועות הוציא בית המשפט המחוזי בתל אביב צו חסימה לאתר, אלא שבפועל ספק אם ניתן יהיה לאכוף אותו. במקרה דומה, לפני כשנה וחצי בית המשפט המחוזי בתל אביב נענה לעתירה של זיר"ה וגופי תוכן ושידור ישראליים וחסם את הגישה להורדת פופקורן טיים, אלא שחודש וחצי לאחר מכן בוטל הצו מאחר ולא ניתן היה להגיע אל מפתחי האתר.

המידע הראשוני הגיע אלינו במייל האדום מהקורא שלומי פרוש

רועי לטקה

גיק טכנולוגי עם נגיעות של תפוח, עדיף שיגיע נגוס. חי נושם וצורך טכנולוגיה באופן אובססיבי אך מדוד. קרימינולוג בהשכלתו, לוחם בפשע ובממסד באופן סימולטני. חובב כתיבה וקריאה, ונהנה לבחון באופן מדוקדק כל דבר שניתן לפרק לגורמים, ממוצרי טכנולוגיה ועד נפש האדם. עורך אתר גיקטיים.

הגב

10 Comments on "פייסבוק הסירה את עמוד אתר ׳סדרות׳ מהרשת החברתית"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
גנא
Guest

זיר"ה האלה ליצנים רציניים… אבל מצד שני משלמים להם כדי לעשות את העבודה..
מה שבטוח הם לא ינצחו במלחמה הזאת, כל עוד יוצרי התכנים לא ינגישו את התכנים במחירים שפויים אל הצרכנים… יש ביקוש.. היצע לא משהו אז מביאים את המלאי בדרכים לא דרכים..

אלירן
Guest

במלחמה הזאת יהייה טוב גם לצרכנים וגם לחברות התקשורת אם יגיעו לאיזון באמצע, בסגנון נטפליקס(רק עם תוכן גדול כמו באמריקה) היצע גדול ומחיר שווה לכל כיס, הבעיה שחברות כמו יס והוט הרגילו אותנו לשלם מאות שקלים 3000-400 ולקבל היצע מוגבל מאוד ולא מעניין הם צריכים להתקדם ולהציע פלטפורמה כמו סדרות בצורה חוקית במחיר סביר ומי שירים את הכפפה אם זה יהייה גולן עם golanBOx או חברה אחרת תיקח את כל הצרכנים אליה.

אנונימי
Guest

משתמש בטורנט מהיר לכתוביות בנפרד
הכי טוב זירה לא תוכל להילחם נגד זה

אריה
Guest

אני מוריד בטוררנט ורואה בלי תרגום באותו היום שיוצא…רואה כל מיני סדרות מכל מיני ערוצים שאם הייתי מחכה לתרגום הייתי מחכה חודשיים אם בכלל יתורגם… שלא לדבר על יהיה בהוט/יס… לא תודה, הכי נוח להוריד…

James Crow
Guest

יש לי כונן של 4 טרה לסדרה ו4 טרה לסרטים.
ת'אמת שאצלי הכל אוטומטי, יש לי מעל 90 סדרות שמשודרות וכל הזמן זה עושה סריקה ומוריד את הסדרה לתיקייה שלה ובאיכות שבחרתי.

בנוגע לתרגומים אני משתמש בקודי לסריקה של המדיה שלי (לא רואה בצפייה ישירה) והוספתי את אדיקטד כי שם הכי מהיר לראות עם תרגום באנגלית ובעברית אני רואה רק במידה ומישהו/מישהי באים לראות משהו ו"חייבים" תרגום.

הבעיה בארץ שאפילו חברה כמו נטפליקס מוגבלת פה בהצגת תכנים.

מתעניין
Guest

איך מבצעים סריקה כזו שמורידה באופן אוטומטי?

נפיץ
Guest

פייסבוק עבר זמנו.. מי שנשאר טבמל

רועי
Guest

טבמל?

בנימין
Guest

אהבתי את "סובלים מאימוץ החלטת בית המשפט" כאילו בית המשפט נותן איזה המלצה שאפשר לאמץ אם רוצים וזה מסתדר.

הגוזל מגזלן פטור
Guest
הגוזל מגזלן פטור

גורלן של חברות הטלוויזיה והכבלים יהיה דומה לזה של בלוק-באסטר אם לא יתעוררו ויאמצו את הטכנולוגיה ואת העובדה המוגמרת שיש לאנשים היום אופציות אחרות

wpDiscuz

תגיות לכתבה: