סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש
אני מאשר קבלת חומר פרסומי מגיקטיים וידוע לי כי באפשרותי לבקש הסרה מרשימת התפוצה בכל עת

פייסבוק תאפשר הזרמת וידאו של 24 שעות ברציפות

מדובר בקפיצת דרך משמעותית מאחר ועד כה הזרמת וידאו הוגבלה ל-90 דקות בלבד. החיסרון הגדול: אין יכולת לשמור את התוכן לאחר השידור או לשתף אותו עם חבריכם בפייסבוק

facebook-continuous-live-video

פייסבוק ממשיכה במאמציה לעודד את הגולשים שלה לשדר יותר תכני וידאו. הפעם היא מכוונת די גבוה והחל מהיום היא מאפשרת לגולשים להזרים וידאו עד 24 שעות ברצף במסגרת הפיצ'ר החדש Continuous Live Video.

החיסרון המשמעותי של הפיצ'ר הזה הוא חוסר היכולת לשמור את תוכן הוידאו או לשתף אותו עם חבריכם בפייסבוק. במלים אחרות, אם מישהו פספס את השידור לא תהיה לו אפשרות לצפות בו בשידור חוזר. אני יכול רק לשער שעם הזמן הגולשים ימצאו דרך לעקוף לפחות את המגבלה על שמירת התוכן באמצעות תוכנות צד שלישי.

בכל אופן, Continuous Live Video הוא שיפור משמעותי ואפילו פריצת דרך עבור פייסבוק – עד כה אורכה של הזרמת וידאו בפייסבוק הייתה מוגבלת ל-90 דקות בלבד, מה שהפריע לשידור אירועים ארוכים יותר כמו לדוגמה משחקי כדורגל.

עוד פיצ'ר שעושה רושם שימשוך קהל הוא היכולת לשייך את השידור לאיזור גיאוגרפי מסויים, מה שנקרא באנגלית Geogating. במלים אחרות, תוכלו להגביל את הגישה לשידור כך שרק מדינות מסויימות או רק מי שנמצא בקרבת המקום יוכלו לצפות בו. ניתן להטיל הגבלות דומות גם על פי גיל, כך שאם אתם משדרים מתוך מסיבה סוערת עם אלכוהול זורם בכמויות נדיבות תוכלו להגביל קטינים מלצפות במתרחש.

ההתנסויות הראשונות עם Continuous Live Video

פייסבוק כבר סיפקה גישה אל הפיצ'ר למספר גופים גדולים כדי שיתנסו בו. לדוגמה, דיסני סיפקה לצופים הצצה למפורסמים שהלכו על השטיח האדום בדרכם לבכורה של הסרט "אליס מבעד למראה" בכיכובם של ג'וני דפ ומיה וסיקובסקה. דוגמה אחרת היא אתר הטבע Explore.org, שהשתמש בפיצ'ר החדש כדי להביא את אמא טבע ישירות אל המסך על ידי צילום שגרת יומם של נשרים. אפשר רק לשער שככל שהפיצ'ר יתבסס יותר בקרב הגולשים כך השימוש בו יהיה יצירתי יותר.

בעיני פייסבוק, Continuous Live Video יהווה חלק גדול מאיך שנצפה בתכני וידאו בעתיד. לכן היא נמצאת כרגע במירוץ לבסס את הפיצ'ר לפני שהמתחרים, כמו לדוגמה Periscope של הרשת החברתית המתחרה טוויטר, יעקפו אותה בסיבוב. מנכ"ל פייסבוק עצמו, מארק צוקרברג, רואה את הדבר כהכרחי ודואג לקידום מהיר של הפלטפורמה החדשה.

עדי פרל

בוגר בית הספר לעיתונאות "כותרת", נכנס עמוק לעולם המחשבים והטכנולוגיה עוד כשאנשים ידעו מה זה דיסקטים.

הגב

היה הראשון להגיב!

avatar

wpDiscuz

תגיות לכתבה: