סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש
אני מאשר קבלת חומר פרסומי מגיקטיים וידוע לי כי באפשרותי לבקש הסרה מרשימת התפוצה בכל עת

נתוני השכר בהיי-טק הישראלי - תמונת מצב מעודכנת

נתוני הרבעון האחרון מציגים קפיצה של כ-16.5% בשכר בודקי התוכנה ושל כ-5.7% בכלל המשרות הטכנולוגיות

מקור: CPS

הכי מבוקשים: מהנדסים

פרט מעניין הוא שבעוד שתעשיית ההיי-טק מייצרת כמעט 50% מהייצוא הישראלי, היא מוערכת רק ב-8% מכוח העבודה במשק הישראלי. הצמיחה העצומה והמהירה של התעשייה יוצרת ביקושים גבוהים, בעוד שההיצע מוגבל, עד כדי כך שבחודש שעבר הממשלה הציעה לפתור את הבעיה בייבוא מהנדסים מחו״ל. הגידול בביקוש ברבעון הראשון של 2016 התבטא בעלייה של כ-10% בביקוש הכולל של מהנדסים בהיי-טק. כמו כן, ברבעון הראשון של 2016 הביקושים העלו את ממוצע המשכורות הטכנולוגיות הכוללות בכ-5.7% לעומת הרבעון הראשון של 2015.

קפיצת השכר המשמעותית ביותר עם גידול של כ-16.5% בשכר הממוצע, נעשתה בתחום אבטחת האיכות (QA) ובעיקר בפיתוח כלי בדיקות (QA Automation). הביקוש למהנדסים מומחים אשר יפתחו כלי בדיקה למוצר העלתה את רף הביקושים בכ-10%. כיום מפתח כלי בדיקה עם מעל ל-6 שנות ניסיון יוכל להשתכר עד ל-26 אלף ש״ח בחודש.

במקצועות ספציפיים כגון פיתוח מובייל (אנדרואיד ו-iOS) העלייה במשכורות הממוצעות מזנקת בכ- 7.4%. המשמעות היא שמפתחים מנוסים שבעבר היו משתכרים עד ל-24,000 ש״ח בחודש כיום יכולים להרוויח עד ל-30,000 ש״ח בחודש. גם מפתחי האלגוריתמים, בעיקר בתחום ה-Machine learning ועיבוד התמונה, נהנים מהעלייה בביקוש שהובילה לעלייה ב-8.8% בשכר השנה. השכר לבוגרי תואר שני בלי כל ניסיון יכול להתחיל מ-24,000 ש״ח ולטפס עד ל-36,000 ש״ח עם השנים.

מקור: CPS

מקור: CPS

כפי שניתן לראות בטבלה מעלה, שכרם של מעצבי ה-UX/UI, ביחד עם מפתחי ה-JAVA ו-PHP נשאר יחסית מאוזן ולא חלו בו שינויים משמעותיים בשנה האחרונה. יחד עם זאת, שכר של מפתחי מובייל – הן אנדרואיד והן iOS עלה וכעת יכול להגיע עד ל-20,000 למפתח בלי ניסיון, שכר חודשי של 30,000 עבור מפתח בעל ניסיון של שנתיים – חמש שנים. לצורך השוואה, ברבעון הראשון של 2015 מתכנת בעל ניסיון זהה היה ׳זכאי׳ למשכורת חודשית מקסימאלית של 24,000 ש״ח.

נתונים מעניינים נוספים הם ששכרם של מפתחי JAVA/C++ / C ומנהלי בסיסי נתונים ירדו בשנה האחרונה; אמנם לא מדובר בשינוי משמעותי, אך מפתח בעל 6 שנות ניסיון מרוויח כעת בממוצע כ-2,000 ש״ח פחות (24,000-28,000 ש״ח) ושכרו ההתחלתי של מנהל DB עומד כעת על 26,000 ש״ח (במקום 28,000 ש״ח).

לסקר אחראית חברת ההשמה להייטק CPS JOBS שניתחה את שכרם של למעלה מ-200,000 עובדי היי-טק ובדקה את הביקושים במעל ל-3,000 חברות מגייסות בתעשיית ההיי-טק הכוללות סטארטאפים מובילים וחברות גלובליות המגייסות בארץ. חשוב לציין כי כאשר מדברים על תעשיית ההייטק, נכללים בה גם תפקידי המטה, השיווק, הסיסטים והתשתיות, ולאו דווקא אנשי הפיתוח לבדם.

לסקר השכר המלא

מקור: CPS

מקור: CPS

הילה חיימוביץ׳

כתיבה הייתה עבורי מאז ומתמיד הרבה מעבר לתחביב, אך את חיבתי העזה לגאדג׳טים וטכנולוגיה גיליתי יחסית באיחור. כנראה שהגיקית שבי הייתה חבויה זמן רב, ורק חיכתה לרגע הנכון לפרוץ. בכל מקרה - היא כאן, ובכל הכוח. (צילום: יורם רשף)

הגב

4 תגובות על "נתוני השכר בהיי-טק הישראלי - תמונת מצב מעודכנת"

avatar

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
שלומי
אורח
שלומי
6 חודשים 27 ימים לפני

אוייי שוב לאכול לאנשים את הראש די עם השטויות

Sagi Shrieber
אורח
6 חודשים 27 ימים לפני

הסקר הזה, כמו המון אחרים, לא משקף את האמת בנוגע לשכרם של מעצבים בארץ, ואז אנשי HR מתקשים כאשר אנחנו המעצבים באים ודורשים העלאה. אם אתם באמת רוצים לראות את תמונת המצב למעצבים בארץ תמצאו איתה כאן: http://www.pixelperfect.co.il/posts/design-salary-2015-results/
וזה לא סתם plug, זה סקר שאת התוצאות שלו תוכלו למצוא שם, במלואן, כאופן סורס. תהנו.

רון
אורח
רון
6 חודשים 27 ימים לפני

עוד פעם סקרים מחורטטים שניזונים מנתונים מחורטטים על ידי חברות השמה או כח אדם עם אינטרסים.

refaelgold
אורח
refaelgold
6 חודשים 24 ימים לפני

חלאס להתלונן… המשוכרת של PHP היא מאוד נכונה

wpDiscuz

תגיות לכתבה: