סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש
אני מאשר קבלת חומר פרסומי מגיקטיים וידוע לי כי באפשרותי לבקש הסרה מרשימת התפוצה בכל עת

אקזיט: חברת המציאות המדומה byondata נמכרת ל-Consolidated Gems

תחום המציאות המדומה ממשיך לספק לנו כותרות. והפעם, חברת byondata מהרצליה, שמפתחת פלטפורמה ליצירת תוכן VR, נרכשת על ידי Consolidated Gems האוסטרלית

מקור: byondata

מקור: byondata

לא היינו זקוקים לעוד הוכחה לכך שתחום ה-VR או המציאות המדומה נמצא בנקודת רתיחה. אבל רגע לפני ש-HTC ו-Oculus חושפות את משקפי המציאות המדומה שלהן ורגע אחרי שסמסונג מסמנת את המטרה עם מצלמת 360 ומשקפי ה-Gear VR, רוכשת חברת Consolidated Gems את byondata, סטארטאפ ישראלי שפיתח פלטפורמה לייצור תוכן ב-360.

פלטפורמה ליצירת תוכן מציאות מדומה

בזמן שענקיות כמו סמסונג, Oculus, HTC וסוני מייצרות את החומרה, הרי שעדיין התחום יקום ויפול על התכנים. בתחום הזה פעילה byondata (ביונדאטה) שפיתחה טכנולוגיה שמאפשרת לחברות וארגונים לייצר תוכן מציאות מדומה מקורי בקלות יחסית. כך למשל יכולות החברות לבנות חוויות שמתאימות לעולמות התוכן שלהן. הפלטפורמה של החברה מאפשרת עדכונים בזמן אמת, אינטראקציות מורכבות ושילוב של תוכני דו-מימד, תלת-מימד ו-360 בסביבה אחת. כרגע ממוקדת הפלטפורמה שפיתחה byondata בתחומי הטלוויזיה, ספורט וסיורים וירטואליים, אבל החברה מתכננת גם לפעול בתחום ה-VR לצורכי שיווק, שעושה עכשיו את המעבר מגימיק נחמד לאמצעי אסטרטגי.

byondata הוקמה בשנת 2014 על ידי נועם לבבי וערן גלילי והיא פועלת ממשרדיה בהרצליה. ללבבי ניסיון של 18 שנה בתחום ה-UX והצרכנות והוא כיהן כמנכ"ל חברת התוכן הדיגיטלי YCD וגלילי כיהן כקצין ב-8200. סכום העסקה לא פורסם, אולם התמורה תעבור ליזמים הן במזומן והן במניות. שני היזמים ימשיכו לנהל את byondata גם תחת הבעלות החדשה. ל-byondata מספר לקוחות ביניהם חברת hp indigo וחברת סמסונג ישראל, שכבר הכריזה על כוונותיה להשקיע בתוכן VR ישראלי מקורי לטובת משקפי ה-Gear VR שלה.

החברה הרוכשת, חברת Consolidated Gems פועלת ממלבורן, אוסטרליה והיא נמצאת בבעלות של חברת Power Developments Pty. מדובר בדריסת הרגל הראשונה של החברה, שאינה חברת טכנולוגיה והתעסקה עד עכשיו באבני-חן ובאנרגיה מתחדשת. יושב הראש של החברה הוא המיליארדר האוסטרלי, יוסף גוטניק, שהתפרסם בישראל כחסיד חב"ד וכתורם להתיישבות בשטחי יהודה ושומרון.

וידאו ב-360 שנבנה על ידי חברת Three360 ומתבסס על הפלטפורמה של byondata

יניב אביטל

חי ונושם טכנולוגיה עוד מימי ה-ZX Spectrum היפים. חולה על כל סוגי הגאדג'טים - אלו שמתחברים ל-USB, ואלו שקוראים לו "אבא".

הגב

היה הראשון להגיב!

avatar

wpDiscuz

תגיות לכתבה: