סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש
אני מאשר קבלת חומר פרסומי מגיקטיים וידוע לי כי באפשרותי לבקש הסרה מרשימת התפוצה בכל עת

גיוס: Colu מגייסת 9.6 מיליון דולר, מסוגלת לייצר מטבעות דיגיטליים

המערכת של Colu מאפשרת לנהל כלכלות מקומיות - מערים שיכולות להנפיק מטבע משלהן ועד למדינות שלמות

מקור: Colu

מקור: Colu

Colu, המציעה מערכת לניהול כלכלות מקומיות המבוססת על טכנולוגית Block Chain, הודיעה היום (ה׳) על השלמת סבב גיוס A בסך 9.6 מיליון דולר. את הסבב האחרון הוביל משקיע אסטרטגי שנחשב לדמות מוכרת בתחום ה-Currency, קרן Aleph וקרן Spark ובהשתתפות Digital Currency Group וטום גלוסר, לשעבר מנכ״ל Thomson Reuters. לצד הגיוס, Colu הודיעה כי היא מפנה את מרבית תשומת ליבה לבניית פלטפורמה שתוכל להכיל את דור הכלכלה הדיגיטלית, ולשנות את המשמעות והערך של כסף בכלכלה הדיגיטלית.

כלכלה מקומית ברחבי העולם

המוצר הראשוני של Colu (קולו) פנה אל קהל צעיר ועירוני יותר במטרה לחזק את הכלכלה המקומית. מדובר במנגנון אימות שיוודא שהאדם שמולכם הוא הרוכש האמיתי (או לחילופין המוכר האמיתי) של דבר ערך כלשהו. לטענת החברה מדובר במנגנון שמאפשר אימות חד ערכי באמצעות פיתוח המבוסס על טכנולוגית הביטקוין. דוגמאות לשירותים שיכולים ליהנות ולהפיק תועלת מהאפליציה הם מוכרי יצירות אומנות למיניהן אשר יוכלו לספק טוקנים, תעודות המעידות על מקוריות של כל יצירה ועל ידי כך ניתן ליצור עולם מסחר חדש ליצירות אמנות המוודא כי לא מדובר בחיקויים.

בינואר 2015 השלימה Colu סבב גיוס סיד בסך 2.5 מיליון דולר. שאלנו את עמוס מאירי, מייסד ומנכ״ל החברה מה השתנה מאז; ״הטכנולוגיה הזאת מאוד חדשה, קצת מזכיר את האינטרנט ב-1995 אז היינו חייבים לבנות כמעט את הכל כדי שדברים באמת יעבדו. התחלנו כפלטפורמה גנרית כשכל אחד יכול להנפיק כל נכס שהוא רוצה על הבלוקצ'יין וחברות פשוט התחילו לפתח על הפלטפורמה כל מיני פיילוטים ׳מיוזקייסים׳ פיננסים לזכויות של מוזיקה על הבלוקצ'יין. אבל מה שהיה הכי מעניין זה שיותר מ-60% מהאנשים שפנו אלינו רצו מטבעות מקומיים, מה שהבנו זה שיש צורך אמיתי לסוג חדש של כסף. כזה שלא מתבסס על תחרות אלא על תמיכה ושיתופיות״.

המערכת של Colu מאפשרת לנהל כלכלות מקומיות – מערים שיכולות להנפיק מטבע משלהן ועד למדינות שלמות. בסופו של דבר עסקים קטנים הם הליבה של כל כלכלה מקומית. לכן, Colu יצרו מערכת שלמה של כלים המאפשרת לסוחרים לנהל עסקאות באופן פשוט, להרחיב את ההיצע שלה, לסייע להם לקבל יותר חשיפה ולהפיץ את המטבע המקומי.

החברה נוסדה בשנת 2014 על ידי עמוס מאירי, דיויד רינג (מייסד eToro) ומרק סמרגון. במשרדיה הממוקמים מעל מסעדת פורט סעיד בתל אביב מועסקים כ-24 עובדים, והתכנון הוא כמובן לגדול בעזרת הגיוס האחרון. כמו כן, המימון האחרון יתמקד בפיתוח של הטכנולוגיה ובהקמת כלכלות נוספות בעולם. התכנון הוא לצאת בשני פרויקטים אסטרטגיים ביפו ובפלורנטין. לאחר הטמעת ואימוץ הפלטפורמה באזורים אלו של העיר, הרעיון הוא לצמוח במהירות גם לערים אחרות ברחבי העולם, החל מאמסטרדם ועד לעמק הסיליקון. שיהיה בהצלחה.

הילה חיימוביץ׳

כתיבה הייתה עבורי מאז ומתמיד הרבה מעבר לתחביב, אך את חיבתי העזה לגאדג׳טים וטכנולוגיה גיליתי יחסית באיחור. כנראה שהגיקית שבי הייתה חבויה זמן רב, ורק חיכתה לרגע הנכון לפרוץ. בכל מקרה - היא כאן, ובכל הכוח. (צילום: יורם רשף)

הגב

היה הראשון להגיב!

avatar

wpDiscuz

תגיות לכתבה: