סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש
אני מאשר קבלת חומר פרסומי מגיקטיים וידוע לי כי באפשרותי לבקש הסרה מרשימת התפוצה בכל עת

אפשר גם בלי: סטארטאפ ישראלי הגיע ל-100 לקוחות משלמים ורווחיות בלי סנט מהקרנות

מידי פעם אנחנו שומעים גם על חברות, שבלי לגייס הון מקרנות, מצליחות לצמוח ולהגיע לרווחיות. Cedato עשתה את זה בפחות משנה

מקור: Cedato

מקור: Cedato

מידי יום אנחנו מדווחים לכם בגיקטיים על סבבי גיוס של חברות סטארטאפ ישראליות בשלבים שונים; סבבי הגיוס הללו מגיעים לרוב אחרי שקיים הרעיון, כשלפעמים גם המוצר. בעזרת הגיוס, טוענות החברות, נוכל גם להגיע למשתמשים. אבל חברת סטארטאפ ישראלית בשם Cedato (סדאטו) מוכיחה שאפשר גם אחרת. החברה, שהוקמה לפני כשנה בלבד, כבר השיקה מוצר, הגיעה ל-100 לקוחות משלמים ורווחיות – והכל בלי סנט אחד מקרנות ההון סיכון.

מערכת הפעלה לנייטיב וידאו

Cedato (סדאטו) פיתחה את מערכת ההפעלה הפתוחה הראשונה לנייטיב וידאו על מודל SaaS. הטכנולוגיה של Cedato כוללת נגן וידאו חכם, שיודע להציג תוכן ופרסום וידאו על גבי כל סוג מדיה ועל כל מסך: מובייל, דסקטופ וטלוויזיה; מערכת ההפעלה שפיתחה החברה כוללת טכנולוגיית חיזוי, המשלבת ביג-דאטה ומנועי אופטימיזציה חזקים, ומתאימה ומגישה תוכן רלוונטי לצופה בזמן אמת.

כך מאפשרת Cedato למפרסמים ולגופי התוכן לייצר ערך רב יותר מתוכן ומשטחי פרסום קיימים באמצעות וידאו, וכן לייצר שטחי פרסום Native Video חדשים במגוון פורמטים, שניתנים לבנייה ולהתאמה על ידי לקוחות החברה בעצמם. בשונה מחברות Ad Tech אחרות, Cedato מוכרת את הטכנולוגיה במודל SaaS לגופי תוכן, פלטפורמות פרסום ומפרסמים פרוגרמטיים, כשלאחרונה פתחה החברה פלטפורמה פרטית (Private video marketplace), שמחברת בין כל לקוחותיה ומאפשרת להם לסחור זה עם זה באופן ישיר.

בשונה מחברות אחרות הפועלות בתחום ומייצרות כסף במודל של Revenue share (חלוקת רווחים), נתח מתקציב הפרסום או ארביטראז' תמחירי, פועלת Cedato במודל SaaS ומרוויחה מכמות טרנזקציות הוידאו שעוברות דרך המערכת.

בשיחה עם גיקטיים מספר רון דיק, מנכ"ל ומייסד החברה, שלחברה, שחוגגת בימים אלו יום הולדת ראשון, יש כיום כ-100 לקוחות בינלאומיים, וכבר מספר חודשים שהיא מציגה מחזורי מכירות מרשימים ורווחיות. לדברי דיק, הפלטפורמה שפיתחה Cedato פועלת על גבי כמיליון אתרים בעולם ומגיעה ל-10 מיליארד צפיות בכל חודש.

פועלת בשוק של 10 מיליארד דולר

רון דיק, מייסד Cedato. מקור: יח"צ

רון דיק, מייסד Cedato. מקור: יח"צ

Cedato הוקמה באוגוסט 2015 על ידי דיק, יזם סדרתי בתחום המובייל והענן, שזהו הסטארטאפ הרביעי שהוא מייסד. החברה הקודמת שהקים, Tabatoo, שעסקה גם היא ב-Ad Tech, נרכשה ב-2014 על ידי Somoto הישראלית. כיום, מעסיקה החברה כ-30 עובדים במשרדיה בהוד השרון ובניו יורק ובין לקוחותיה נמנות פלטפורמות פרסום מובילות כמו מטומי וברייטקום.

כיום מתמקדת החברה בשתי המגמות המרכזיות בשוק הוידאו, שוק שמוערך בכמעט 10 מיליארד דולר וצומח מהר יותר מכל סגמנט אחר בתחום: המגמה הראשונה היא הפרסום הפרוגרמטי, שמתאים ביקוש להיצע בזמן אמת על בסיס מודלי תימחור מתמטיים. הסגמנט אמנם צומח בקצב מרשים, אולם בשל אופיו הייחודי של התחום, שכולל מגוון רחב של פורמטים, טכנולוגיות, קידודים, וסוגי מכשירים, הרבה שחקנים בשוק מתקשים לפעול בו ביעילות. כתוצאה מכך, לא פעם סובלים המשתמשים מזמני המתנה ארוכים ואיכות תוכן ופרסומות ירודה. לדברי דיק, הפלטפורמה שפיתחה החברה מפשטת ללקוחותיה את היכולת לעבוד באפקטיביות בתחום הוידאו הפרוגרמטי, ולנהל מספר רב של מקורות תוכן ופרסום, תוך כדי שמירה על חוויית הצפייה.

המגמה השנייה עליה מצביע דיק היא הצמיחה של תחום ה-Outstream, כלומר הצגת פרסומות בוידאו נייטיב, שמופיעות בפיד הרשתות החברתיות של המשתמשים או בתוך תכנים קיימים באתרי תוכן, ללא תלות בקיומו של תוכן וידאו באתר. החברה מציעה ללקוחות ליצור בעצמם את כלי הפרסום ולשלב נייטיב וידאו בכל מיקום ועל כל מסך, באופן שיאפשר פרסום פרוגרמטי אפקטיבי תוך שימור חוויית צפייה.

מקור: Cedato

מקור: Cedato

קהל הלקוחות של החברה כולל גופי תוכן, פלטפורמות פרסום ומפרסמים פרוגרמטיים וגם חברות אשר מתמחות בפרסום בוידאו לצורך User acquisition, כלומר, משתמשים שיורידו אפליקציה מסוימת באמצעות פרסומת וידאו. Cedato פועלת בשוק רווי מאוד, שבו מתחרים תאגידי ענק דוגמת Verizon, שרכשה לאחרונה את AOL ואת יאהו; פייסבוק, שרכשה את BrightRoll; גוגל ומספר חברות עצמאיות כמו AppNexus ו-TubeMogul.

מה עושה את הפתרון שלכם לטוב יותר?

דיק: "הפתרון של Cedato מצטיין בפשטות, אלגוריתמיקה ייחודית, ביצועים מצויינים ובמודל עסקי ייחודי, שהופכים אותו לאטרקטיבי במיוחד בשוק. הפלטפורמה של Cedato מפשטת ללקוחותיה את היכולת לעבוד באפקטיביות בתחום הוידאו הפרוגרמטי, ולנהל מספר רב של מקורות תוכן ופרסום תוך מיקסום הערך ושמירה על חוויית צפייה אופטימלית על כל מסך".

מה לגבי התוצאות? 

דיק: "המערכת של סדאטו מבוססת על טכנולוגיית חיזוי מתקדמת המשלבת ביג-דאטה ומנועי אופטימיזציה חזקים, שמתאימה ומגישה את התוכן עם הערך המקסימלי בזמן אמת, בהתאם לצופה, באופן אוטומטי לחלוטין. סדאטו מצליחה לשפר בעשרות אחוזים (ולעיתים אף יותר) את המונטיזציה והתוצאות של לקוחותיה".

בחרתם במודל עסקי שונה משאר השוק שמתבסס למשל על RevShare.

דיק: "בשונה מאוד מרוב החברות האחרות הפועלות בתחום, Cedato לא לוקחת חלק בקניה ובמכירה של שטחי פרסום, והמודל העסקי שלה אגנוסטי לחלוטין לתקציב הפרסום. המודל שהחברה בחרה לעבוד בו הוא של חברת תשתית / SaaS, שבו החיוב נעשה על בסיס שימוש חודשי, והוא חלק מהמיצוב הטכנולוגי של החברה".

עד עכשיו לא גייסתם כספים מקרנות, אבל עכשיו אתם נמצאים בשלב הצמיחה, שלב קלאסי לכניסה של קרנות, זה לא מעניין אתכם?

דיק: "Cedato, מראשית דרכה, פועלת במסלול שונה מאוד ממודל ההון-סיכון הסטנדרטי. אנחנו מאמינים, בניגוד לתפיסה הרווחת, שמגייסים כשצריך ולא כשאפשר. למרות פניות של קרנות בארץ ובחו"ל, לחברה יש מספיק כסף לממן את שלב הסקייל בעצמה. אנחנו צומחים בקצב מהיר מאוד ומתמקדים בגיוסים אחרים, של מהנדסים ושל לקוחות".

יניב אביטל

חי ונושם טכנולוגיה עוד מימי ה-ZX Spectrum היפים. חולה על כל סוגי הגאדג'טים - אלו שמתחברים ל-USB, ואלו שקוראים לו "אבא".

הגב

8 תגובות על "אפשר גם בלי: סטארטאפ ישראלי הגיע ל-100 לקוחות משלמים ורווחיות בלי סנט מהקרנות"

avatar

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
צחי
אורח
צחי
1 חודש 12 ימים לפני

נשמע לא אמין או פשוט כתבה לא טובה. איך בדיוק אפשר להגיע ל30 עובדים בלי כסף? יותר סביר שהיזם השקיע בהתחלה. אין מספיק תוכן בכתבה. נשמע יותר כמו פרסומת וחבל.

TLV Media
אורח
TLV Media
1 חודש 11 ימים לפני

רק חסר הכיתוב "תוכן ממומן" למעלה…
או את הכתבות על איך החברה מציפה את המשתמשים בMalware….
אבל הי, הם לא גייסו מקרנות !

download valley לפח
אורח
download valley לפח
1 חודש 11 ימים לפני

חבר, זו חתיכת האשמה מה שזרקת פה. אם יש לך הוכחות תכתוב פה שכולנו ניזהר, או שאני במקום החברה תובע לך את הצורה

טילה
אורח
טילה
1 חודש 11 ימים לפני

וואלה, אפשר להקים עסק בלי לרכוש כורסאות בצבע של הלוגו ובלי משרד ברוטשילד? לה… אין סיכוי!!! איך קוראים לזה? No Startup? זה הטרנד החם היום בסן פרנסיסקו? רגע, עם איזה מחשב אנחנו צריכים לעבוד כדי להצליח, מקבוק? או שעכשיו הטרנד הכי חם הוא האנטי-טרנד, לעבוד עם וינדוס? איזה קטע… רק אני חשבתי שרוב העסקים המצליחים בעולם לא גייסו שקל אחד מקרנות, אבל אולי זה רק אני… רגע, מה זה עסק מצליח? עסק שמרוויח כסף או עסק שהצליח לפרסם את עצמו בטק-קראנץ'? אני מבולבל.

אמיר
אורח
אמיר
1 חודש 11 ימים לפני

יש עוד כאלה. שמעתם על ויזיט א סיטי?

גבריהו שמרים
אורח
גבריהו שמרים
1 חודש 11 ימים לפני

לא הבנתי כלום מגיבוב המילים האלו- אז מה? זה עוד חברת פרסום בוידאו?

In banner
אורח
In banner
1 חודש 11 ימים לפני

כתבה עמוסה בגיבוב של שטויות. סדטו היא חברה מצליחה בזכות הפתרון שהיא מספקת לנטוורקים לעשות אינ-באנר וידאו בצורה יעילה. מה קורה שם מתחת לקופסה השחורה ישאר תעלומה עד שמישהו יחשוף את זה, בינתיים כולם חוגגים.
כל שאר גיבובי השטויות לא רלוונטיים.
יש גם אי דיוקים (פייסבוק רכשה את לייברייל, לא את ברייטרול) אבל ניחא.

איתן ארבל
אורח
איתן ארבל
1 חודש 9 ימים לפני

כל הכבוד לחברה על הפתרון הטכנולוגי, ועל כך שלא גייסה מקרנות.
אבל מאיזה כסף הם הצליחו להתקיים במשך שנה?
איך הם שיווקו והצליחו לצאת לעולם כשהיו אנונימיים?
הרבה מילים על המוצר, אבל אין תוכן על מה שהכותרת מדברת עליו. חבל.
יש לי סטארטאפ B2B-SaaS והייתי שמח ללמוד ממי שהצליח, איך להקים חברה משגשגת בלי קרנות שישחטו לי את כל האחוזים…

wpDiscuz

תגיות לכתבה: