סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש
אני מאשר קבלת חומר פרסומי מגיקטיים וידוע לי כי באפשרותי לבקש הסרה מרשימת התפוצה בכל עת

אפליקציה חדשה מציעה לדווח אנונימית על חונים בחניות נכים

סיפורו האישי של מנכ׳׳ל החברה הוליד אפליקציה ישראלית חדשה, דרכה תוכלו לדווח לרשויות באופן אנונימי על נהגים שמשתמשים בחניית נכים בניגוד לחוק

 

capester

כמה פעמים ראיתם נהג בריא בגופו שמשתלט על חניה לנכים בגלל איזו סיבה אגואיסטית, ולא היה לכם מה לעשות בנידון כדי לתקן את העוול? מהיום יש פיתרון פשוט למקרים כאלה – קייפסטר (Capester), אפליקציה ישראלית דרכה ניתן לדווח על עבירות מסוג זה לרשויות החוק.

קייפסטר נחשפת היום לראשונה במסגרת "ועידת נגישות ישראל הרביעית" שנערכה הבוקר. האפליקציה מאפשרת דיווח אנונימי באמצעות צילום וידאו על עבירות חניית נכים, כמו כן היא נעזרת ב-GPS כדי לקבוע היכן התבצעה העבירה. בעתיד האפליקציה תאפשר לדווח גם על חסימת מעברי חציה, חסימת מדרכות, חניה כפולה ועוד. הדיווחים קבילים בבית המשפט והעבריינים יקבלו קנס על כל עבירה.

"אנו חושפים היום את האפליקציה לראשונה ויוצאים בקריאה חברתית לשינוי המצב הקיים", אמר יזם ומנכ"ל קייפסטר, אוהד מייזליש. "הפיצוח הטכנולוגי יציע לראשונה דרך לפתרון קביל משפטית לדיווח אותנטי על עבירות תנועה בהן כולנו נתקלים מדי יום. האנונימיות של האזרח המדווח נשמרת, ונוכל סוף סוף לייצר מציאות חדשה. מוגבלי הניידות ומשפחותיהם לא יהיו לבדם במאבק הזה, ואני מאמין כי בעתיד נוכל לצמוח לכיוונים נוספים באמצעות הטכנולוגיה שלנו".

"נושא זמינות חניות נכים פנויות לנהגים עם מוגבלות הינו קריטי", מסביר מייסד ונשיא עמותת נגישות ישראל, יובל וגנר. "לאדם עם מוגבלות שמגיע למקום בו חניות הנכים תפוסות על ידי עברייני חניות נכים לא קיימת האלטרנטיבה של להחנות רחוק ולהגיע. לכן, עמותת נגישות ישראל חרטה על דגלה להילחם בתופעה ולייצר מצב בו חניות נכים הינם רק לזכאיי תגי חניה לנכים".

הסיפור האישי שהניע את המיזם

לאוהד מייזליש יש זווית אישית בנוגע לרווחתם של הנכים – בשנת 2007 נפצע מייזליש בתאונת צניחה חופשית ומאז חייו השתנו. מייזליש עבר שבעה ניתוחים בקרסול לאורך תקופה ארוכה ובמשך שנים התנייד עם קביים ולעתים אף עם כיסא גלגלים. לאור מצבו, ״זכה״ מייזליש בתג נכה לרכב. בזכות תג הנכה היה מסוגל לצאת מעט מן הבית, אך לצערו גילה לעיתים תכופות רכבים ללא תג נכה המחנים בחניות נכים. המחשבה שעלתה מהנסיבות היתה מדוע למוגבל ניידות אין אפשרות נוחה לסייע לרשויות במשימה לשמור על מקומות החניה לנכים לאלו שבאמת זקוקים להם. מכאן נולד הרעיון ליצור את קייפסטר.

עדי פרל

בוגר בית הספר לעיתונאות "כותרת", נכנס עמוק לעולם המחשבים והטכנולוגיה עוד כשאנשים ידעו מה זה דיסקטים.

הגב

7 תגובות על "אפליקציה חדשה מציעה לדווח אנונימית על חונים בחניות נכים"

avatar

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
שלומי
אורח
שלומי
6 חודשים 14 ימים לפני

כל הכבוד על היוזמה. אך לדעתי הפוטנציאל רחב הרבה יותר. היום אנשים חונים על כל הבא ליד. אדום לבן ומדרכות הצורה מסוכנת ללא חשבון לאף אחד. אני חושב שצריך לתת לאנונימיים גן לדווח על חניות אסורות ומסוכנות כולל כמובן על חניית נכים.

יוני
אורח
יוני
6 חודשים 14 ימים לפני

איזה קריפי
אפליקציה ויג'ילנטית,
אולי בעדכון הבא, יהיה אפשר לדווח אנונימית על פורצי בתים בתל אביב, או סתם על כאלה שלא מתיישרים על פי הנורמה החברתית.
יש משטרה לטפל בדברים הללו.
אני אומר את זה כי צריך לחוות שיימינג בפייסבוק כדי להבין את חוסר האונים הזה.
אני לא חושב שזה לגיטימי לחנות בחניית נכים, אלא רק שזה מהר מאוד יוצא מכלל שליטה, במיוחד אם מי שעומד מאחורי זה הוא אדם או חברה פרטית

Me
אורח
Me
6 חודשים 14 ימים לפני

דווקא להפך. היום הכלי היחיד שיש לאזרח זה שיימינג ציבורי.
עם האפליקציה זה מגיע ישר לבית משפט

יוני
אורח
יוני
6 חודשים 13 ימים לפני

לא חווית שימינג מעולם, נכון?
מידת ההכפשה לא פרופורציונלית, לא ניתן לא אמת שום טענה ומידת האמון שלך בפוסט קשורה ישירות לרגש שלך. אני אומר את זה בצורה מאוד פשוטה – שיימנג הוא "כוכב נולד" של צדק

אדם
אורח
אדם
6 חודשים 11 ימים לפני

אין אישור של הרשויות לאפליקציה זו והם לא יפעלו .כפי שמשטרה לא פועלת מול סרטונים של נהיגה עבריינית
רעיון גרוע – כי מחר אני רוצה לסבך את השכן שלי ושולח עליו תלונת סרק על חניה מה הבעיה לפברק סרט

kuti
אורח
kuti
3 חודשים 9 ימים לפני

פברק ותשלם

רענן
אורח
רענן
6 חודשים 11 ימים לפני

אני מציע לדווח באופן אנונימי כמובן על בעלים מכים על שכנים ששופכים זבל במעלית..על ההוא שחנה לרגע בחנית אוטובוס ועל הגננת שאני חושב לא נתנה לילד שלי מספיק אוכל …
השתגענו ? איבדנו פרופורציות ? רשויות לא מטפלות בדיווח אנונימי וטוב שכך ! יש גורמי חוק והם צריכים לעשות עבודתם נאמנה אנחנו לא מחליפים אותם !
מחר דיווח אנונימי זה ישמש לחיסולי חשבונות ולו זה היה מתקבל לך תוכיח מחר שאין לך אחות …
אם סלולרי ומצלמה מספיקים להרשיע אדם בואו נבטל את בתי המשפט הם מיותרים….

wpDiscuz

תגיות לכתבה: