סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש

מוצרי אפל: כמה זה עולה בארץ, כמה בחו''ל? [השוואת מחירים]

איפה כדאי לרכוש אייפד, איימק או מקבוק פרו - בארץ או בחו''ל? ערכנו השוואה בין ישראל, ניו יורק ולונדון וגילינו שגם בשוק המקומי יש תחרות

תמונה: יח”צ

במשך שנים היו מוצרי אפל יקרים באופן משמעותי בישראל ורבים העדיפו לרכוש אותם בחו”ל או פשוט לאתר חלופה זולה ושפוייה יותר. הרבה לפני הולדת האייפון והאייפד היתה קהילת המק המקומית קטנה יחסית ומרבית המשתמשים שהעדיפו את המקבילה התפוחית נאלצו לשלם על כך וביוקר.

בין מחירים חסרי פרופורציה לחוסר תמיכה בשפה העברית ועד לשירותי תמיכה ותיקון שקשה היה לאתר, רבים הפנו אצבע מאשימה כלפי יבואנית מוצרי החברה דאז “ידע מחשבים”.

ב-1 לאוקטובר 2007 העבירה ידע מחשבים את הכתר לחברת “איידיגיטל” שפתחה שנה לאחר מכן, בספטמבר 2008 את החנות הראשונה שלה בקניון רמת אביב. איידיגיטל נטלה לעצמה את המושכות בתקופה שבה אפל הפכה מחברת נישה בעולם הטכנולוגי לאחת המובילות בתחום, הרבה אחרי שהאייפוד כבר סיים את המהפכה הראשונה ודקה לפני שהאייפון פותח את המהפכה השנייה שהובילה את מוצרי החברה לקהל רחב הרבה יותר. מאז ועד היום ובהמשך ישיר להצלחה הרבה של אפל, גם איידיגיטל נהנתה מהבאזז סביב מוצרי החברה והפכה לרשת המונה היום חמישה סניפים: שניים בתל אביב ושלושה נוספים בחיפה, ראשל”צ וירושלים.

זול יותר בארה”ב, יקר יותר באירופה

מאחר ואיידיגיטל נכנסה לנעלים קטנות במיוחד, הצליחה האחרונה לערוך שינויים מרחיקי לכת בגזרה המקומית, הורידה מחירים, הקימה מעבדת תיקון, הכשירה צוות תמיכה ולאחרונה גם הרשימה עם צמצום מועד השקתם של מוצרים חדשים בין ישראל לעולם באופן ניכר. באשר לשירות, נראה כי הדעות חלוקות ובפורום קהילת המק הפופולארי בארץ Mac-it ניתן לאתר אינספור סיפורים שמציגים תמונה מורכבת של לקוחות מרוצים ומתוסכלים שמדברים בעד ונגד החברה.

על אף שחברת איידיגיטל נחשבת ל-Apple Premium Reseller בישראל, היא איננה היחידה שמוכרת את מוצרי החברה ועל כן גם פער המחירים בשוק המקומי עשוי להתגלות כמשמעותי במיוחד. כאן אולי כדאי לציין כי היתרונות ברכישה ממשווק מורשה מלווים לרוב בשקט נפשי וכוללים תמיכה רחבה יותר ואמינות גבוהה יותר, אלא שכשמדובר בפער של מאות שקלים יתכן והכף תטה דווקא לטובת המתחרים.

אחת המתחרות הותיקות בתחום היא חנות iStore הממוקמת ברחוב דיזינגוף בתל אביב ומציעה אף היא מגוון מוצרים של אפל בפער מחירים הנע בין עשרות שקלים למאות שקלים ביחס לאיידיגיטל. אייסטור איננה נחשבת למשווק מורשה של אפל ומוצריה מגיעים ביבוא פרטי, אלא שבשנים האחרונות מציעה מעבדת תיקון ודואגת גם ללוקליזציה עבור קהל הצרכנים שלה.

אחריות

בפנייה אל iStore נמסר לנו כי החנות מעניקה שנת אחריות לכל מוצרי הליבה של אפל אשר אינה מכסה נזק פיזי שנגרם על ידי המשתמש כמו שבר, שריטה, רטיבות וכדומה. כמו כן החנות מציינת כי מחזיקה במעבדת תיקונים וברכישה של מחשב חדש דואגת להתאים את המוצר לשוק הישראלי (מקלדת בעברית ומתאמים ישראלים).

בפנייה אל iDigital מסרה לנו החברה כי היא מעניקה אחריות יבואן רשמי של אפל וכמו כן מציעה ללקוחותיה אפשרות להרחבת אחריות חומרה לשנתיים נוספות. כמו כן ציינה החברה כי סטודנטים הרוכשים ברשת החנויות יהנו מ-3 שנות אחריות חינם.

נציין גם כי מאחר ואיידיגיטל נחשבת ל-Apple Premium Reseller היא מכבדת את האחריות הבינלאומית של אפל, או במילים אחרות תעניק לכם אחריות על מוצרי אפל שרכשתם בחו”ל במסגרת האחריות הבינלאומית שקיבלתם.

תמונה: השוואת מחירי מוצרי אפל בישראל, ארה”ב ובריטניה (ניוזגיק) לחצו פעמיים להגדלה

השוואת מחירים – איפה כדאי לרכוש מוצרי אפל?

על מנת לערוך השוואה בין המחירים בישראל, בארה”ב ובאירופה בחרנו חמישה מוצרים פופולארים שמציעה אפל: האייפד, המקבוק אייר, המקבוק פרו החדש, המק מיני והאיימק. בהשוואה שערכנו בין איידיגטל לאייסטור התגלה פער משמעותי לטובת אייסטור, בהשוואה שערכנו מול ישראל לארה”ב התגלה פער משמעותי לטובת ארה”ב ובהשוואה מול ישראל למחירים הנהוגים בלונדון, מצבנו בהחלט מעודד.

מוצרי אפל בישראל מתומחרים בשנים האחרונות באופן הוגן ביחס לשכונותינו מעבר לים. הפער מול ארה”ב נותר גבוה משמעותית אך ביחס לאירופה אנו נוטים להתקל בחלק מהמקרים במחיר כמעט זהה ולעיתים אף זול יותר לטוב ישראל.

מי שבוחר לרכוש מוצר של אפל בארה”ב צריך לקחת בחשבון את מס הקנייה המקומי המשתנה בין מדינה למדינה, אשר אותו יש להוסיף לנתונים שניתן למצוא בחנות האונליין של אפל (בטבלה שלנו הוספנו כבר את מס הקנייה הנהוג בניו יורק). עוד חשוב לזכור כי רכישה בארה”ב כוללת תקעים אמריקאים אליהם יש להוסיף מתאמים ישראלים ומקלדת בשפה האנגלית בלבד (חריטת עברית בישראל תעלה עשרות שקלים בודדים, אך עשויה לגרוע מהאחריות).

אלו הרוכשים מוצרים באירופה עלולים להתקל במחירים גבוהים מאלו הנהוגים בישראל. עם זאת, במידה ובכל זאת החלטתם לרכוש מעבר לים, כדאי לזכור כי במדינות רבות באירופה ניתן לקבל החזר מס (Tax Free) בשדה התעופה.

חשוב: ההשוואה שערכנו נועדה לבחון את תמונת המצב של המחירים בישראל ביחס לאלו הנהוגים מעבר לים ועל כן אינה כוללת התייחסות לדמי משלוח, מכס ונתונים אחרים הרלוונטים לרכישה ושנוע מוצרים מחו”ל. (פרטים נוספים הנוגעים למכס ניתן למצוא באתר רשות המיסים בישראל).

לא כל המוצרים במלאי

בבדיקה שערכנו מול איידיגיטל על מנת לבחון את מצב המלאי של המוצרים העומדים בבסיס ההשוואה, מסרה לנו החברה כי האייפד, המקבוק אייר והאיימק זמינים כולם במלאי, המקבוק פרו החדש בעל מסך הרטינה יגיע בשבוע הראשון של חודש יולי והמק מיני אינו זמין במלאי כעת, אך הוא צפוי להתחדש בימים הקרובים.

מאייסטור נמסר לנו כי האייפד והאיימק זמינים במלאי, אך המקבוק אייר והמק מיני שניהם אזלו נכון לכעת. באשר למקבוק פרו החדש, בעל מסך הרטינה, מסרה החנות כי ישוב למלאי בעוד כשבועיים.

רועי לטקה

גיק טכנולוגי עם נגיעות של תפוח, עדיף שיגיע נגוס. חי נושם וצורך טכנולוגיה באופן אובססיבי אך מדוד. קרימינולוג בהשכלתו, לוחם בפשע ובממסד באופן סימולטני. חובב כתיבה וקריאה, ונהנה לבחון באופן מדוקדק כל דבר שניתן לפרק לגורמים, ממוצרי טכנולוגיה ועד נפש האדם. עורך אתר גיקטיים.

 • רועי,
  לגבי New iPAD, בתצורה של 64G + WiFi וכן אפשרות ל SIM, האם המחיר בארץ זול יותר לעומת המחיר בארה”ב למשל?
  האם רכישה של המכשיר בארה”ב מחייבת אח”כ התאמות בארץ, ומה עלותן?
  תודה רבה!

  • רועי לטקה

   דגם האייפד החדש בתצורת 64GB בעל קישוריות WiFi וקישוריות סלולרית נחשב לדגם הקצה היקר ביותר שמציעה היום אפל. בארה”ב הוא נמכר תמורת 829 דולרים אליהם יש להוסיף מס קנייה (המשתנה בין מדינה למדינה בארה”ב). אם תרכוש את הדגם הנוכחי בניו יורק שם מס הקנייה עומד על 8.875% מדובר בתוספת של 72 דולרים. כלומר, המחיר הסופי הוא: 901 דולרים. שער הדולר היום עומד על 3.9 ש”ח. כלומר המחיר בשקלים הוא: 3,513 ש”ח. למחיר הזה יש להוסיף גם מכס בארץ. המחיר של אותו דגם בישראל עומד על 3,999 באיידיגיטל ו-3,949 ש”ח באייסטור. אלו הנתונים, מכאן השיקול הוא שלך.

 • אוהד

  כתבה נחמדה , לא אוהב את אפל יותר מדי אבל תמיד כיף לשמוע על יבוא מקביל למקרה שאתפתה לקנות לאשתי אייפד….
  אבל הכי כיף זה ללחוץ על הטבלה להגדלה ולגלות שמדובר בהקטנה….

  • רועי לטקה

   מנפלאות וורדפרס, לחץ פעמיים אם כך על התמונה והקסם יעבוד :)

   • שלום

    גם פעמיים לא יעבוד … :*) צריך ללחוץ פעם אחת על התמונה הרגילה בדף שנפתח ללחוץ שוב על התמונה הקטנה ואז זה הקטן גדול יהיה…

 • רועי, תודה רבה לך,
  האם יש התאמות לוקליזציה לעברית שצריך לעשות? בארה”ב בארץ? מה העלות?
  מה בדבר האחריות, האם אחריות לרכישה בניו יורק ‘תופסת’ גם בארץ?

  • רועי לטקה

   לא מדובר בהתאמות לוקליזציה מסובכות, אלא לרוב בהגדרות תוכנה פשוטות. שני הדברים המרכזיים שכן צריך לקחת בחשבון הם התקעים האמריקאים איתם מגיעים המכשירים שנרכשים בארה”ב ואשר בעבורם צריך לדאוג למתאמים (אפשר לרכוש בכמעט כל חנות אלקטרוניקה בארץ או בהזמנה מדיל אקסטרים) נע בין דולר בודד לחמישה ולחריטת עברית על המקלדת במידה ואתה זקוק לאותיות בעברית (המחירים נעים פה בין עשרות שקלים לקצת יותר, תלוי במקום ובאופי העבודה). כמשווק מורשה, איידיגיטל מחוייבת להעניק אחריות יבואן רשמי למוצר שרכשת מחנויות אפל רשמיות מעבר לים, אבל מדובר במסגרת זמן מצומצמת שמסתכמת לרוב בשנה אחת. חריטה בעברית על המקלדת עשויה לגרוע מהאחריות.

 • הבעיה והפחד הכי גדול לקנות מוצרים של אפל בארץ הוא הנושא של האחריות. כל חנות לוקחת את נושא האחריות לפי איך שבא לה. גם אם רשום שיש אחריות אתה יכול לבוא לחנות ואז יגידו לך שיש לך שריטה ואחריות לא תקפה. אין חוקים ברורים ולכן בעייתי מאוד לרכוש בארץ מוצרים של אפל.

 • עידו

  האם ידוע לכם אם כאשר רוכשים מקלדת מקורית של אפל החוטית והאלחוטית מistore האם היא מגיע עם עברית במקשים ואחריות של istore לשנה?

 • עידו- המקלדות כולן מגיעות עם עברית ואנגלית וכן שנת אחריות מטעם iStore בארץ בהתאם לתנאי האחריות של Apple העולמית.

 • דניאל

  האם יש הבדל בין סוג האחריות המתקבלת על ידי idigital לזו הניתנת על ידי יבואנים אחרים כדוגמת iStore?
  במידה וקניתי מכשיר אצל אחד היבואנים המתחרים במחיר זול יותר, האם idigital עדיין יהיו מחוייבים לקבל את המכשיר שלי במסגרת האחריות הבין-לאומית?

תגיות לכתבה: