מוצרי אפל: כמה זה עולה בארץ, כמה בחו"ל? [השוואת מחירים]

איפה כדאי לרכוש אייפד, איימק או מקבוק פרו – בארץ או בחו"ל? ערכנו השוואה בין ישראל, ניו יורק ולונדון וגילינו שגם בשוק המקומי יש תחרות

תמונה: יח"צ

במשך שנים היו מוצרי אפל יקרים באופן משמעותי בישראל ורבים העדיפו לרכוש אותם בחו"ל או פשוט לאתר חלופה זולה ושפוייה יותר. הרבה לפני הולדת האייפון והאייפד היתה קהילת המק המקומית קטנה יחסית ומרבית המשתמשים שהעדיפו את המקבילה התפוחית נאלצו לשלם על כך וביוקר.

בין מחירים חסרי פרופורציה לחוסר תמיכה בשפה העברית ועד לשירותי תמיכה ותיקון שקשה היה לאתר, רבים הפנו אצבע מאשימה כלפי יבואנית מוצרי החברה דאז "ידע מחשבים".

ב-1 לאוקטובר 2007 העבירה ידע מחשבים את הכתר לחברת "איידיגיטל" שפתחה שנה לאחר מכן, בספטמבר 2008 את החנות הראשונה שלה בקניון רמת אביב. איידיגיטל נטלה לעצמה את המושכות בתקופה שבה אפל הפכה מחברת נישה בעולם הטכנולוגי לאחת המובילות בתחום, הרבה אחרי שהאייפוד כבר סיים את המהפכה הראשונה ודקה לפני שהאייפון פותח את המהפכה השנייה שהובילה את מוצרי החברה לקהל רחב הרבה יותר. מאז ועד היום ובהמשך ישיר להצלחה הרבה של אפל, גם איידיגיטל נהנתה מהבאזז סביב מוצרי החברה והפכה לרשת המונה היום חמישה סניפים: שניים בתל אביב ושלושה נוספים בחיפה, ראשל"צ וירושלים.

זול יותר בארה"ב, יקר יותר באירופה

מאחר ואיידיגיטל נכנסה לנעלים קטנות במיוחד, הצליחה האחרונה לערוך שינויים מרחיקי לכת בגזרה המקומית, הורידה מחירים, הקימה מעבדת תיקון, הכשירה צוות תמיכה ולאחרונה גם הרשימה עם צמצום מועד השקתם של מוצרים חדשים בין ישראל לעולם באופן ניכר. באשר לשירות, נראה כי הדעות חלוקות ובפורום קהילת המק הפופולארי בארץ Mac-it ניתן לאתר אינספור סיפורים שמציגים תמונה מורכבת של לקוחות מרוצים ומתוסכלים שמדברים בעד ונגד החברה.

על אף שחברת איידיגיטל נחשבת ל-Apple Premium Reseller בישראל, היא איננה היחידה שמוכרת את מוצרי החברה ועל כן גם פער המחירים בשוק המקומי עשוי להתגלות כמשמעותי במיוחד. כאן אולי כדאי לציין כי היתרונות ברכישה ממשווק מורשה מלווים לרוב בשקט נפשי וכוללים תמיכה רחבה יותר ואמינות גבוהה יותר, אלא שכשמדובר בפער של מאות שקלים יתכן והכף תטה דווקא לטובת המתחרים.

אחת המתחרות הותיקות בתחום היא חנות iStore הממוקמת ברחוב דיזינגוף בתל אביב ומציעה אף היא מגוון מוצרים של אפל בפער מחירים הנע בין עשרות שקלים למאות שקלים ביחס לאיידיגיטל. אייסטור איננה נחשבת למשווק מורשה של אפל ומוצריה מגיעים ביבוא פרטי, אלא שבשנים האחרונות מציעה מעבדת תיקון ודואגת גם ללוקליזציה עבור קהל הצרכנים שלה.

אחריות

בפנייה אל iStore נמסר לנו כי החנות מעניקה שנת אחריות לכל מוצרי הליבה של אפל אשר אינה מכסה נזק פיזי שנגרם על ידי המשתמש כמו שבר, שריטה, רטיבות וכדומה. כמו כן החנות מציינת כי מחזיקה במעבדת תיקונים וברכישה של מחשב חדש דואגת להתאים את המוצר לשוק הישראלי (מקלדת בעברית ומתאמים ישראלים).

בפנייה אל iDigital מסרה לנו החברה כי היא מעניקה אחריות יבואן רשמי של אפל וכמו כן מציעה ללקוחותיה אפשרות להרחבת אחריות חומרה לשנתיים נוספות. כמו כן ציינה החברה כי סטודנטים הרוכשים ברשת החנויות יהנו מ-3 שנות אחריות חינם.

נציין גם כי מאחר ואיידיגיטל נחשבת ל-Apple Premium Reseller היא מכבדת את האחריות הבינלאומית של אפל, או במילים אחרות תעניק לכם אחריות על מוצרי אפל שרכשתם בחו"ל במסגרת האחריות הבינלאומית שקיבלתם.

תמונה: השוואת מחירי מוצרי אפל בישראל, ארה"ב ובריטניה (ניוזגיק) לחצו פעמיים להגדלה

השוואת מחירים – איפה כדאי לרכוש מוצרי אפל?

על מנת לערוך השוואה בין המחירים בישראל, בארה"ב ובאירופה בחרנו חמישה מוצרים פופולארים שמציעה אפל: האייפד, המקבוק אייר, המקבוק פרו החדש, המק מיני והאיימק. בהשוואה שערכנו בין איידיגטל לאייסטור התגלה פער משמעותי לטובת אייסטור, בהשוואה שערכנו מול ישראל לארה"ב התגלה פער משמעותי לטובת ארה"ב ובהשוואה מול ישראל למחירים הנהוגים בלונדון, מצבנו בהחלט מעודד.

מוצרי אפל בישראל מתומחרים בשנים האחרונות באופן הוגן ביחס לשכונותינו מעבר לים. הפער מול ארה"ב נותר גבוה משמעותית אך ביחס לאירופה אנו נוטים להתקל בחלק מהמקרים במחיר כמעט זהה ולעיתים אף זול יותר לטוב ישראל.

מי שבוחר לרכוש מוצר של אפל בארה"ב צריך לקחת בחשבון את מס הקנייה המקומי המשתנה בין מדינה למדינה, אשר אותו יש להוסיף לנתונים שניתן למצוא בחנות האונליין של אפל (בטבלה שלנו הוספנו כבר את מס הקנייה הנהוג בניו יורק). עוד חשוב לזכור כי רכישה בארה"ב כוללת תקעים אמריקאים אליהם יש להוסיף מתאמים ישראלים ומקלדת בשפה האנגלית בלבד (חריטת עברית בישראל תעלה עשרות שקלים בודדים, אך עשויה לגרוע מהאחריות).

אלו הרוכשים מוצרים באירופה עלולים להתקל במחירים גבוהים מאלו הנהוגים בישראל. עם זאת, במידה ובכל זאת החלטתם לרכוש מעבר לים, כדאי לזכור כי במדינות רבות באירופה ניתן לקבל החזר מס (Tax Free) בשדה התעופה.

חשוב: ההשוואה שערכנו נועדה לבחון את תמונת המצב של המחירים בישראל ביחס לאלו הנהוגים מעבר לים ועל כן אינה כוללת התייחסות לדמי משלוח, מכס ונתונים אחרים הרלוונטים לרכישה ושנוע מוצרים מחו"ל. (פרטים נוספים הנוגעים למכס ניתן למצוא באתר רשות המיסים בישראל).

לא כל המוצרים במלאי

בבדיקה שערכנו מול איידיגיטל על מנת לבחון את מצב המלאי של המוצרים העומדים בבסיס ההשוואה, מסרה לנו החברה כי האייפד, המקבוק אייר והאיימק זמינים כולם במלאי, המקבוק פרו החדש בעל מסך הרטינה יגיע בשבוע הראשון של חודש יולי והמק מיני אינו זמין במלאי כעת, אך הוא צפוי להתחדש בימים הקרובים.

מאייסטור נמסר לנו כי האייפד והאיימק זמינים במלאי, אך המקבוק אייר והמק מיני שניהם אזלו נכון לכעת. באשר למקבוק פרו החדש, בעל מסך הרטינה, מסרה החנות כי ישוב למלאי בעוד כשבועיים.

רועי לטקה

גיק טכנולוגי עם נגיעות של תפוח, עדיף שיגיע נגוס. חי נושם וצורך טכנולוגיה באופן אובססיבי אך מדוד. קרימינולוג בהשכלתו, לוחם בפשע ובממסד באופן סימולטני. חובב כתיבה וקריאה, ונהנה לבחון באופן מדוקדק כל דבר שניתן לפרק לגורמים, ממוצרי טכנולוגיה ועד נפש האדם. עורך אתר גיקטיים.

תגיות לכתבה:

להגיב

33 תגובות

 1. מאת Omer Ninyo:

  איפה לכל הרוחות החבאתם את המע"מ? כבר מותר להביא מכשירים לארץ ללא תשלום מע"מ בכניסה? או שאתם מעודדים ייבוא לא חוקי?!

  • מאת Roy Latke:

   מציע לך לקרוא את הכתבה לפני שאתה ממהר להגיב, אולי תגלה שם התייחסות

  • מאת Dor Levy:

   הם כתבו שזה לפני מע"מ ומכס ושצריך לקחת את זה בחשבון…

  • מאת Omer Ninyo:

   סליחה אם נשמעתי תוקפני, אני מעריך את רועי, אבל לא מעריך מידע לא שלם.

  • מאת Omer Ninyo:

   צודק, סליחה, האמת שאם הייתי שם לב שאתה כתבת את זה הייתי מתייחס יותר ברצינות. אני נוטה לזלזל בשאר הכותבים כאן בכל הנוגע לאפל :) ועדיין – למה לשים בטבלה, אחד ליד השני, מספרים שלא תואמים. הם הרי לא אותה סקלה. יותר גרוע – לציין דווקא את המס בניו-יורק, אותו כן ניתן לעקוף באופן חוקי אבל לא לציין את המע"מ אותו חייבים לשלם.

  • מאת Omer Ninyo:

   אוקיי, ססעמק, אני חוזר בי. יותר מדי כתבות גרועות וזו דווקא לא רעה. אני סותר את האמונה שלי שתגובות לכתבות הן לא הבמה הנכונה לדיון. הכתבה הזו הוגנת מלבד כותרת אחת – "איפה כדאי לקנות מוצרי אפל?" נראה לי שמבחינת ניסוח הכותרת קוראת להשוואה בין מקומות רכישה על ידי אותו אדם (השוואה לא רלוונטית כאמור). מה שמבוצע כאן בפועל הוא מדד ביג-מק המפורסם, רק בנוגע למחשבים. ובקצרה – חוזר בי מהנימה התוקפנית. העיתונות הטכנולוגית הישראלית הרגילה אותו לדברים רעים :)

  • מאת Kfir Zac:

   חשוב: ההשוואה שערכנו נועדה לבחון את תמונת המצב של המחירים בישראל ביחס לאלו הנהוגים מעבר לים ועל כן אינה כוללת התייחסות לדמי משלוח, מכס ונתונים אחרים הרלוונטים לרכישה ושנוע מוצרים מחו"ל. (פרטים נוספים הנוגעים למכס ניתן למצוא באתר רשות המיסים בישראל).

 2. מאת Guy Peri:

  השיטה הטובה ביותר להשיג מכשיר זול: לקנות דרך חבר סטודנט בחו"ל (5-15% הנחה) + לקבל vat refund מהמדינה (גם, עוד כ- 10% הנחה – לא בארה"ב) + לצעוק קצת (כי אנחנו ישראלים) ולקבל סתם ככה הנחה…

 3. מאת Daniel Chernenkov:

  המחירים שאתם מציגים בניו יורק זה כולל תשלום המכס?

  • מאת Roy Latke:

   לא. המחירים בניו יורק כוללים מס קנייה בלבד על סך 8.875%. מטרת הכתבה היתה לייצר השוואה בין המחירים שאזרחים בארה"ב, ישראל ובריטניה משלמים על מוצרי אפל. אני מצטט מתוך הכתבה:

   "חשוב: ההשוואה שערכנו נועדה לבחון את תמונת המצב של המחירים בישראל ביחס לאלו הנהוגים מעבר לים ועל כן אינה כוללת התייחסות לדמי משלוח, מכס ונתונים אחרים הרלוונטים לרכישה ושנוע מוצרים מחו"ל. (פרטים נוספים הנוגעים למכס ניתן למצוא באתר רשות המיסים בישראל)."

  • מאת Daniel Chernenkov:

   אז בדקתי עכשיו את המחיר הכללי עם המכס, עדיף יותר לקנות בחו''ל (כרגיל) ;)

 4. מאת Yaniv Feldman:

  עם כל ההשוואות לחו"ל והכל (שתמיד יצא יותר זול, אבל האשמה כאן היא בעיקר על המיסים) הדבר הכי מעניין שגיליתי פה היה שאפשר לקנות בארץ מוצרים של אפל עם אחריות נורמלית כולל תיקונים ושירות במחירים נמוכים במאות שקלים ממה שאיידיגיטל מוכרים.

 5. מאת Yaniv Feldman:

  עם כל ההשוואות לחו"ל והכל (שתמיד יצא יותר זול, אבל האשמה כאן היא בעיקר על המיסים) הדבר הכי מעניין שגיליתי פה היה שאפשר לקנות בארץ מוצרים של אפל עם אחריות נורמלית כולל תיקונים ושירות במחירים נמוכים במאות שקלים ממה שאיידיגיטל מוכרים.

 6. רועי,
  לגבי New iPAD, בתצורה של 64G + WiFi וכן אפשרות ל SIM, האם המחיר בארץ זול יותר לעומת המחיר בארה"ב למשל?
  האם רכישה של המכשיר בארה"ב מחייבת אח"כ התאמות בארץ, ומה עלותן?
  תודה רבה!

  • מאת רועי לטקה:

   דגם האייפד החדש בתצורת 64GB בעל קישוריות WiFi וקישוריות סלולרית נחשב לדגם הקצה היקר ביותר שמציעה היום אפל. בארה"ב הוא נמכר תמורת 829 דולרים אליהם יש להוסיף מס קנייה (המשתנה בין מדינה למדינה בארה"ב). אם תרכוש את הדגם הנוכחי בניו יורק שם מס הקנייה עומד על 8.875% מדובר בתוספת של 72 דולרים. כלומר, המחיר הסופי הוא: 901 דולרים. שער הדולר היום עומד על 3.9 ש"ח. כלומר המחיר בשקלים הוא: 3,513 ש"ח. למחיר הזה יש להוסיף גם מכס בארץ. המחיר של אותו דגם בישראל עומד על 3,999 באיידיגיטל ו-3,949 ש"ח באייסטור. אלו הנתונים, מכאן השיקול הוא שלך.

 7. מאת Ronen Bitan:

  אם להיות ריאלים הסיכוי שתיעצר במכס עם לפטופ/אייפד/אייפון אחד שואף לאפס. לכן המשתלם ביותר הוא לקנות באירופה, לקבל מע"מ מקומי בחזרה ולחסוך. חריטת עברית אגב לא עולה עשרות בודדות אלא כ200 ש"ח למק, זו מכונה מיוחדת ואיכותית שמאפשרת גם להנות מתאורת המקשים.

 8. מאת אוהד:

  כתבה נחמדה , לא אוהב את אפל יותר מדי אבל תמיד כיף לשמוע על יבוא מקביל למקרה שאתפתה לקנות לאשתי אייפד….
  אבל הכי כיף זה ללחוץ על הטבלה להגדלה ולגלות שמדובר בהקטנה….

  • מאת רועי לטקה:

   מנפלאות וורדפרס, לחץ פעמיים אם כך על התמונה והקסם יעבוד :)

   • מאת שלום:

    גם פעמיים לא יעבוד … :*) צריך ללחוץ פעם אחת על התמונה הרגילה בדף שנפתח ללחוץ שוב על התמונה הקטנה ואז זה הקטן גדול יהיה…

 9. רועי, תודה רבה לך,
  האם יש התאמות לוקליזציה לעברית שצריך לעשות? בארה"ב בארץ? מה העלות?
  מה בדבר האחריות, האם אחריות לרכישה בניו יורק 'תופסת' גם בארץ?

  • מאת רועי לטקה:

   לא מדובר בהתאמות לוקליזציה מסובכות, אלא לרוב בהגדרות תוכנה פשוטות. שני הדברים המרכזיים שכן צריך לקחת בחשבון הם התקעים האמריקאים איתם מגיעים המכשירים שנרכשים בארה"ב ואשר בעבורם צריך לדאוג למתאמים (אפשר לרכוש בכמעט כל חנות אלקטרוניקה בארץ או בהזמנה מדיל אקסטרים) נע בין דולר בודד לחמישה ולחריטת עברית על המקלדת במידה ואתה זקוק לאותיות בעברית (המחירים נעים פה בין עשרות שקלים לקצת יותר, תלוי במקום ובאופי העבודה). כמשווק מורשה, איידיגיטל מחוייבת להעניק אחריות יבואן רשמי למוצר שרכשת מחנויות אפל רשמיות מעבר לים, אבל מדובר במסגרת זמן מצומצמת שמסתכמת לרוב בשנה אחת. חריטה בעברית על המקלדת עשויה לגרוע מהאחריות.

 10. מאת זה להיט:

  הבעיה והפחד הכי גדול לקנות מוצרים של אפל בארץ הוא הנושא של האחריות. כל חנות לוקחת את נושא האחריות לפי איך שבא לה. גם אם רשום שיש אחריות אתה יכול לבוא לחנות ואז יגידו לך שיש לך שריטה ואחריות לא תקפה. אין חוקים ברורים ולכן בעייתי מאוד לרכוש בארץ מוצרים של אפל.

 11. מאת עידו:

  האם ידוע לכם אם כאשר רוכשים מקלדת מקורית של אפל החוטית והאלחוטית מistore האם היא מגיע עם עברית במקשים ואחריות של istore לשנה?

 12. מאת צוות iStore:

  עידו- המקלדות כולן מגיעות עם עברית ואנגלית וכן שנת אחריות מטעם iStore בארץ בהתאם לתנאי האחריות של Apple העולמית.

 13. מאת iStore:

  אהבנו….אחלה סקירה.
  עידו, לשאלתך המקלדות מגיעות עם השפה העברית.

 14. מאת Miry Korenman:

  אגב, בדקתי באמסטרדם ושם אצל משווק מורשה של אפל כל המוצרים היו משמעותית יותר זולים מאשר בישראל (אייפון, אייפד ומק).

 15. מאת דניאל:

  האם יש הבדל בין סוג האחריות המתקבלת על ידי idigital לזו הניתנת על ידי יבואנים אחרים כדוגמת iStore?
  במידה וקניתי מכשיר אצל אחד היבואנים המתחרים במחיר זול יותר, האם idigital עדיין יהיו מחוייבים לקבל את המכשיר שלי במסגרת האחריות הבין-לאומית?

 16. מאת Haim Fireberg:

  יש עוד הבדל חשוב בהשוואה. istore מציעים את הדגם העדכני של המקאייר ואילו אידיגיטל עדין תקועים עם המלאי הקודם…

 17. מאת Adi Wainberg:

  בעעית הפערים גדלה מאוד כשמעוניינים בשדרוגים
  לדוגמא מק מיני סרבר שמשודרג לפרוססור 2.6qcore i7 ו16 ג'יגה זכרון יעלה בארה"ב 5420₪ + עלות שילוח +מיסים = 6580₪ לעומת 8000₪ בארץ.
  ובנוסף חלק ניקר מהשדרוגים אי אפשר לקבל בחנויות בארץ כלל.

הרשם לאתר

רק גיקים יכולים ליצור דיון חדש! כדי להפוך לגיק מדופלם, הרשם לאתר.