4942492714 לא רק וואטסאפ: אפל יודעת עם מי אתם מתכתבים | גיקטיים

סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש
אני מאשר קבלת חומר פרסומי מגיקטיים וידוע לי כי באפשרותי לבקש הסרה מרשימת התפוצה בכל עת

לא רק וואטסאפ: אפל יודעת עם מי אתם מתכתבים

מסמך סודי חושף שאפל שומרת מידע על כל מספר טלפון שתנסו לכתוב לו הודעה - אפילו אם תתחרטו

iMessages. מקור: Apple

מקור: Apple

מאת: יאיר מור, Nexter

אפל גאה מאוד בשמירה שלה על הפרטיות של לקוחותיה ובכך שהיא עושה כל מאמץ לשמור עליה גם בפני מפרסמים וגם בפני רשויות החוק. אך מסמך סודי, שחשף אתר התחקירים The Intercept לפנות בוקר ביום חמישי האחרון, מוכיח שאפל דווקא כן שומרת ומוסרת פרטים מסוימים על משתמשיה שעשויים לסבך אותם.

המידע נשמר בשרתי אפל במשך 30 ימים

המסמך, שהגיע ממחלקת התמיכה בפעולות מעקב של משרד אכיפת החוק בפלורידה, מציין שאפל שומרת פרטים בכל פעם שבוחרים איש קשר או מספר טלפון לשליחת הודעות טקסט דרך אפליקציית Messages שלה, הזמינה לאייפון, אייפד ומק. מכיוון שהודעות באפליקציה יכולות להישלח כ-SMS או כהודעות iMessage מאובטחות וחינמיות (בדומה לוואטסאפ, רק בתוך אפליקציית ה-SMS), האפליקציה שולחת לשרתי אפל בקשה לבדוק האם הנמען זמין בשירות שלה כדי להחליט אם לשלוח את ההודעה כך או כ-SMS רגיל.

הפרטים שנשמרים כוללים את מספר הטלפון וכתובת ה-IP של המכשיר שממנו הגיעה הבקשה, חשבון האייקלאוד שלו, מספר הטלפון של הנמען וציון זמן הבקשה. המידע נמחק כל 30 יום ואינו כולל תוכן הודעות, אך במידה ומתקבל צו חוקי למסירת פרטים על שיחות של בעל אייפון, אייפד או מק, המידע יכול להוכיח שאדם שקל או ניסה ליצור קשר עם גורמי טרור או פשיעה.

אפל, בתגובה, בחרה להדגיש שהמידע שהיא מוסרת לא מוכיח כלום: "כאשר גופי אכיפת חוק מציגים לנו צו תקף, אנו מספקים את המידע המבוקש אם הוא ברשותנו. מכיוון ש-iMessage מוצפן מקצה לקצה, אין לנו גישה לתוכן התקשורת. בכמה מקרים, אנו יכולים לספק מידע מיומני שרתים שנוצרו כשהלקוחות ניגשו לאפליקציות מסוימות על מכשיריהם. אנו עובדים מקרוב עם אוכפי חוק כדי לעזור להם להבין מה אנו יכולים לספק ומבהירים שהשאילתות אינן מכילות את תוכן השיחות או (אפילו) הוכחה ששיחות כאלו בכלל התקיימו".

אלא שאפל מיתממת מאוד, שכן גופי אכיפת חוק מחפשים כל דרך לקשר חשודים חדשים עם גורמים בלתי חוקיים ידועים, גם אם זה כרוך בשימוש בראיות נסיבתיות-בקושי כמו הוכחה שהחשוד ידע את מספר הטלפון של פושע כלשהו.

האתר מדגיש כי למרות הגילוי המטריד, אפל היא עדיין החברה ששומרת על פרטיות לקוחותיה יותר מכל חברה אחרת. אך עם זאת, מטריד לגלות שחברה שמקפידה כל כך על שמירת פרטיות אוגרת פרטים לא הכרחיים שמהווים פתח לריגול ממשלתי.

הכתבה הופיעה במקור ב-Nexter

לקריאה נוספת

פרס כנפיים: "הוא כמו אבא בשבילנו"

אל תהיו כאלה: 23 טיפוסים שמעצבנים אותנו באינטרנט

 

NEXTER

הגב

1 תגובה על "לא רק וואטסאפ: אפל יודעת עם מי אתם מתכתבים"

הודע לי על
avatar

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
מממ
אורח
מממ
1 חודש 28 ימים לפני

זה ישב אצל שניהם.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: