סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש
אני מאשר קבלת חומר פרסומי מגיקטיים וידוע לי כי באפשרותי לבקש הסרה מרשימת התפוצה בכל עת

שווי שכרו של טים קוק: 858 אלף דולר בחודש

שכרו של מנכ׳׳ל אפל נחשב נמוך ביחס ליתר הבכירים בחברה. בעוד ששווי שכרו השנתי הסתכם ב-10.3 מיליון דולר, יתר הבכירים באפל חזרו הביתה עם 25 מיליון דולר כל אחד

tim cook

בהתאם לחוק האמריקאי פירסמה אמש אפל את שווי חבילות השכר של בכירי החברה במסגרת דו״ח ה-Proxy Statement השנתי אליו היא מחוייבת. מדובר בדו״ח המוגש מידי שנה לוועדה לניירות ערך ולבורסות בארה״ב המהווה גוף פיקוח האחראי על ניהול ופיקוח ציבורי על שוק ההון האמריקאי. חבילת השכר של מנכ״ל אפל המשלבת מזומן ומניות הסתכמה במהלך שנת 2015 ב-10.3 מיליון דולר, זאת ביחס ל-9.2 מיליון דולר איתם חזר הביתה במהלך 2014. יתר בכירי החברה סיכמו את 2015 עם חבילת משכורת שנתית ממוצעת בגובה 25 מיליון דולר כל אחד.

בנפרד מחבילת השכר המשלבת הכנסה שנתית במזומן לצד מניות, מחזיק מנכ״ל אפל קרוב ל-3.1 מיליון מניות של החברה אותן אינו יכול למכור עדיין, ושוויין נכון לסוף שנת 2015 נאמד בלמעלה מ-350 מיליון דולר.

השווי של יתר בכירי אפל מתייחס אמנם לשכר שנתי, אך כולל בין היתר גם שווי מניות חדשות שהועברו לרשותם. אם מפרידים את שווי המניות מהשכר הניתן לבכירים הרי שהוא מסתכם במיליון דולרים בלבד מידי שנה (או 83 אלף דולר בחלוקה לחודשים).

ב-26 בינואר צפויה אפל לפרסם את דו״ח הרווח הרבעוני שלה שצפוי להסתכם במכירות בגובה 233 מיליארד דולר במהלך 2015, גידול משמעותי של למעלה מ-25% מהכנסותיה ב-2014.

משכורת סמלית

מאז שנת 1998 משך מייסד ומנכ״ל אפל סטיב ג׳ובס משכורת שנתית בגובה דולר אחד בלבד. מדובר היה כמובן באקט סמלי, שכן ג׳ובס החזיק ב-5.5 מיליון מניות של החברה מאז שב אליה ב-1996 ומאותו יום ועד ליום בו הלך לעולמו לא מכר אפילו מנייה אחת לאורך כל הדרך. ביום בו הלך לעולמו היו שוות המניות שהחזיק ג׳ובס 2.1 מיליארד דולר, דבר שאיפשר לו להתייחס למשכורת השנתית שלו כאל הכנסה סמלית ולא מעבר. אם להתייחס לעובדה שג׳ובס החזיק בנכסים רבים אחרים, הרי שהמניות שלו באפל היוו רק חלק מסך החזקותיו, שכללו בין היתר גם מניות בפיקסאר אותה ייסד ונמכרה בשלב מאוחר יותר לדיסני.

רועי לטקה

גיק טכנולוגי עם נגיעות של תפוח, עדיף שיגיע נגוס. חי נושם וצורך טכנולוגיה באופן אובססיבי אך מדוד. קרימינולוג בהשכלתו, לוחם בפשע ובממסד באופן סימולטני. חובב כתיבה וקריאה, ונהנה לבחון באופן מדוקדק כל דבר שניתן לפרק לגורמים, ממוצרי טכנולוגיה ועד נפש האדם. עורך אתר גיקטיים.

הגב

היה הראשון להגיב!

avatar

wpDiscuz

תגיות לכתבה: