אקזיט: חברת זיהוי הפנים הישראלית Anyvision נמכרת ל-Top End

החברה מפתחת טכנולוגיות לזיהוי פנים לשוק הבטחוני והאזרחי; החברה הרוכשת תשלם תמורתה 6 מיליון דולר

מקור: Anyvision

מקור: Anyvision

העלייה באיומים של הטרור העולמי, ניסיונות ההונאה המתוחכמים כנגד הבנקים והרצון ההולך וגובר של אזרחים ליהנות מבטחון אישי ברחובות הערים – כל אלו הופכים את טכנולוגיות זיהוי הפנים למצרך מבוקש בשוק הבטחוני. חברת Anyvision הישראלית, שמפתחת טכנולוגיות לזיהוי פנים, נרכשה על ידי חברת Top End Minerals האוסטרלית תמורת כ-6 מיליון דולר.

מערים בטוחות לחקלאות

חברת Anyvision הישראלית מפתחת טכנולוגיה לזיהוי פנים שיעילה גם כאשר יש צורך לזהות אנשים רבים בתוך קהל גדול. על פי החברה, הטכנולוגיה שלה מסוגלת לזהות אנשים גם אם הם עלו או ירדו במשקל, השתמשו באיפור או הרכיבו זקנים, משקפיים וכובעים. השוק העיקרי לטכנולוגיה של החברה הוא כמובן תחום האבטחה ובטחון הפנים, אולם בנוסף פונה החברה גם למניעת רמאויות בתחום הפיננסים, פתולוגיה, חקלאות – על ידי זיהוי מצב היבול, ואפילו לתחום הביתי ולמשתמשים הפרטיים, שרוצים להימנע מהקלדות סיסמה: הפיתוח של החברה מאפשר להם לפתוח דלתות בצורה אוטומטית, רק על ידי זיהוי פני הנוכחים. המודל העסקי של החברה מתבסס על מכירה של המערכת ואז תשלום קבוע על שירות.

תחום בטחון הפנים הוא תחום צומח, שיגיע להיקף של 47 מיליארד דולר ב-2020 על פי ההערכות של מכון המחקר MarketsandMarkets. למרות זאת, תחום זיהוי פנים לצורכי אבטחה הוא תחום תחרותי מאוד שכולל לא מעט מתחרים ביניהם Verint הישראלית, Qognify, חברת NEC ו-FST; בתחום האזרחי והמסחרי פעילות חברות כמו גוגל (FaceNet), פייסבוק (Deep Face) ועוד.

חברת Anyvision הוקמה על ידי אילון אטשטיין, יזם סדרתי שמכר את הסטארטאפ הראשון שלו כבר בגיל 24; פרופסור שלמה בן-ארצי, שמשמש כיו"ר החברה ופרופסור ניל רוברטסון, מומחה בעל שם עולמי בתחום הראייה הממוחשבת שמשמש כמנהל הטכנולוגיות של החברה. על פי תנאי העסקה ימשיכו הבכירים לעבוד בחברה גם לאחר הרכישה.

חברת Top End Minerals, החברה הרוכשת, אינה מגיעה כלל מתחום האבטחה או הטכנולוגיה; מדובר בחברת תשתיות אוסטרלית שעוברת עתה מהפכה ומיקוד מחדש. תמורת Anyvision תשלם החברה האוסטרלית סך של 6 מיליון דולר, כשכמובן שהעסקה תלויה בבדיקת נאותות, בתהליך שצפוי להסתיים במהלך חצי השנה הקרובה.

וידאו: זו הטכנולוגיה של Anyvision

יניב אביטל

חי ונושם טכנולוגיה עוד מימי ה-ZX Spectrum היפים. חולה על כל סוגי הגאדג'טים - אלו שמתחברים ל-USB, ואלו שקוראים לו "אבא".

הגב

1 תגובה on "אקזיט: חברת זיהוי הפנים הישראלית Anyvision נמכרת ל-Top End"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
rafi
Guest

No you didn't.
You just chose black guy as the thief(1:18).
This is a big no-no.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: