סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש
אני מאשר קבלת חומר פרסומי מגיקטיים וידוע לי כי באפשרותי לבקש הסרה מרשימת התפוצה בכל עת

נשק חדש נגד רחפנים: טיל כתף עם רשת ומצנח

פתרון יצירתי כנגד האיום שמציבים רחפנים: ה-SkyWall הוא מעין טיל כתף שפורש רשת מסביב לרחפן ומנחית אותו בעדינות על הקרקע בעזרת מצנח; צפו בוידאו המרשים

מקור: OpenWorks Engineering

מקור: OpenWorks Engineering

מרוץ החימוש נמשך. מצד אחד אנחנו רואים עוד ועוד פיתוחים שהופכים את הרחפנים לכלים מתקדמים ומתוחכמים יותר, ומצד שני, שוקדים מיטב המוחות כדי למצוא שיטות יירוט מתוחכמות, בשל החשש משימוש לרעה.

הבעיה היא שגורמים פליליים עלולים לעשות בהם שימוש כמו מילכוד בחומרי נפץ, כדי שישמשו כמעין פצצה מעופפת; גורמים אלו עלולים גם לעשות בהם שימוש לצורך הברחת סמים או חומרי נפץ; בידיים אחרות ולא מיומנות – הרחפנים עלולים להוות סכנה אמיתית, אם ינתגשו בטעות במטוס נוסעים או יתרסקו על קהל. עתה חושפת חברת OpenWorks כלי נשק חדש שמאיים ליירט כל רחפן בצורה חדשה ויעילה.

מצנח שנפתח מאט את הנחיתה של הרחפן שייורט

ה-SkyWall 100 היא מערכת ירי שדומה לטילי כתף שמיירטים מטוסים רגילים; ההבדל הוא שבמקום טילים בעלי ראש נפץ, משגרת המערכת טיל, שברגע שהוא מתקרב לרחפן הוא משחרר רשת עצומה שלוכדת למעשה את הרחפן בתוכה ולא מאפשרת לו להמשיך את הטיסה. לצורך הירי נעזרת המערכת בגז דחוס שמשגר את ה'טיל' עד למרחק של 100 מטר.

בשלב השני שלאחר לכידת הרחפן משתחרר מצנח שנפתח ומונע כך מהרשת ובתוכה הרחפן ליפול כמו אבן מהשמיים; הצניחה האיטית מאפשרת למעשה נחיתה רכה, ללא פגיעה בחפים מפשע שנמצאים על הקרקע. SmartScope, מערכת כיוון הירי של ה-SkyWall 100, נעזרת בלייזר ובמחשב המובנה שבה כדי להינעל על הרחפן ולתת למפעיל חיווי מתי ללחוץ על ההדק. אם בכל זאת הטיל מפספס את המטרה, מנגנון הטעינה מחדש יאפשר לו לירות טיל נוסף תוך 8 שניות. בעתיד מתכננים ב-OpenWorks לשלב יכולות שיבוש תקשורת מסביב לרחפן, כדי לעזור עוד יותר בסיכול של פעולות טרוריסטיות, כל זאת מבלי להפריע לתקשורת אחרת שמתקיימת באיזור.

חוץ מ-SkyWall 100, שתושק מאוחר יותר השנה, מפתחת החברה הבריטית גם דגם חצי-נייד שמוצב על גבי חצובה ומאפשר ירי מדוייק יותר ולטווח רחוק יותר, ועוד דגם נייח לגמרי, שמאפשר זיהוי וירי אוטומטיים כמו גם הפעלה מרחוק על ידי מפעילים. החברה טרם פרסמה מחיר למערכת הירי או לכל טיל.

וידאו: כך מפילה ה-SkyWall 100 רחפן

יניב אביטל

חי ונושם טכנולוגיה עוד מימי ה-ZX Spectrum היפים. חולה על כל סוגי הגאדג'טים - אלו שמתחברים ל-USB, ואלו שקוראים לו "אבא".

הגב

היה הראשון להגיב!

avatar

wpDiscuz

תגיות לכתבה: