סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש

אנונימוס מאיימת על ישראל במסר חדש

מסר חדש שהפיצה אמש (ו') אנונימוס, מאיים בהתקפת סייבר נגד מטרות ישראליות כבר בימים הקרובים

צילום: flickr, cc-by, gaelx

מסר חדש שהפיצה אמש (ו') קבוצת ההאקרים האנרכיסטית "אנונימוס", מצטרף לטרנד של החודשים האחרונים: התקפת סייבר נגד מטרות ישראליות. בשלב הראשון מבטיחה הקבוצה להסיר "נוכחות ישראלית מהרשת", וטוענת כי יתר הפעולות יפורטו בהמשך עד שישראל תהפוך מ"מדינת משטרה" ל"מדינה חופשית".

דרמטיזציה מנוסחת היטב

"לאורך זמן ממושך מידי סבלנו את הפשעים שביצעתם נגד האנושות, והתרנו לחטאים שלכם להתקיים ללא עונש. בעזרת שימוש בתקשורת מוליכה שולל ופוליטיקה משוחדת, הצלחתם להנות מסימפטיה של רבים. אתם מעמידים פני דמוקרטים, למרות שבפועל זה רחוק מהמציאות. למעשה, המטרה היחידה שלכם היא לקדש את חייהם של מעטים אך לדרוס את חירותם של ההמונים. אנחנו מצליחים לראות מבעד לתעמולה שיצרתם שמזינה את תקשורת המיינסטרים והמהלכים הפוליטיים שהובלתם. צרות האופק הציונית שלכם הרגה רבים ובזמן שהעולם מתייפח אתם צוחקים וממשיכים להתקפה הבאה. כל זה נעשה בכסות התירוץ לשלום אך כל עוד המשטר שלכם מתקיים השלום ימשיך להתעכב…"

מי שעובר על ההודעה המקורית של אנונימוס יכול לאתר את המוטיבים החוזרים המופיעים בהצהרות קודמות של הקבוצה, החל מהשימוש ברטוריקה הקבועה ועד למילים גבוהות באנגלית שנועדו לנמק את הצורך בהתקפה נגד היעד הנוכחי. בחודש ינואר האחרון כבר התקיפה אנונימוס מטרה ישראלית, אלא שאז נכשלה ככל הנראה באיסוף המודיעיני המוקדם. היעדים להתקפה היו אתרים השייכים לקבוצת עיתון "הארץ", ומיד לאחר שהתרברבה ולקחה אחריות על הפעולה, התנצלה שפגעה בגוף התקשורת הלא נכון שמזוהה יותר עם הצד השמאלי במפה הפוליטית.

גוף מבוזר ונטול הנהגה

אנונימוס נחשבת לגוף מבוזר שכולל אינספור האקרים מרחבי העולם המתקשרים בינהם באמצעות פורומים המוכרים לחברי הקבוצה. מאחר וכך, לא קיימת הנהגה ברורה לאנונימוס ולעיתים קרובות חלקים ממנה פועלים על דעת עצמם או בניגוד לדעה הרווחת בין חברי הקבוצה. הצהרתה הנוכחית של אנונימוס ככל הנראה מקורית, שכן השפה והרטוריקה הדרמטית והמגלומנית שהופיעה במסרים קודמים של הקבוצה זהים כמעט לחלוטין גם במסר הנוכחי. משונה שדווקא כעת, בתקופה רגועה יחסית שאינה כוללת הסלמה מצד או נגד ישראל, בוחרת אנונימוס לצאת בהצהרות על התקפה כנגד ישראל. הסיקור הנרחב הנוגע לתקיפות הסייבר בשבועות האחרונים ככל הנראה הוא האחראי גם להצטרפותה של אנונימוס לטרנד הנוכחי, ובימים הקרובים נראה ככל הנראה אם מדובר באיום שגם מגיע לכדי מעשים.

בינתיים, הצליחה אנונימוס אתמול בשעות הלילה המאוחרות להפיל את האתר הרשמי של סוכנות ה-CIA האמריקנית. זה מגיע אחרי ששבוע שעבר יצאה הקבוצה במתקפה משולבת כנגד ה-FBI האמריקני, הסקוטלנד יארד, משטרת בוסטון, משרד המשפטים היווני וחברת עורכי דין שהגנה על חייל אמריקני שהואשם ברצח אזרחים עירקים.

אם להתנחם מעט, רק לפני שבועיים פירסמה רשת ה-BBC, דו"ח, פרי שיתוף פעולה עם חברת האבטחה מקפי, שטוען שישראל נחשבת לאחת המדינות המוכנות ביותר כנגד התקפת סייבר.

וידאו: המסר של אנונימוס נגד ישראל

רועי לטקה

גיק טכנולוגי עם נגיעות של תפוח, עדיף שיגיע נגוס. חי נושם וצורך טכנולוגיה באופן אובססיבי אך מדוד. קרימינולוג בהשכלתו, לוחם בפשע ובממסד באופן סימולטני. חובב כתיבה וקריאה, ונהנה לבחון באופן מדוקדק כל דבר שניתן לפרק לגורמים, ממוצרי טכנולוגיה ועד נפש האדם. עורך אתר גיקטיים.

תגיות לכתבה: