סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש
אני מאשר קבלת חומר פרסומי מגיקטיים וידוע לי כי באפשרותי לבקש הסרה מרשימת התפוצה בכל עת

מפחיד: עכשיו כבר אפשר להדפיס נשק חצי-אוטומטי במדפסת תלת מימד

נגר חובב מארצות הברית ירה בנשק חצי-אוטומטי, שהוא הדפיס כמעט בשלמותו במדפסת תלת-מימד; בקרוב, כך נראה, חוקי המכירה של כלי נשק כבר לא יהיו רלוונטיים

מקור: סרטון וידו

מקור: סרטון וידאו

אחרי כל אירוע טראגי של ירי המוני בארצות הברית שבות ועולות הקריאות לשנות את חוקי הנשק המקלים שלה. כזכור, בזכות התיקון השני לחוקה האמריקאית, יכול כמעט כל אזרח אמריקאי פשוט לגשת לחנות ולרכוש לעצמו נשק באותה קלות שבה הוא רוכש סמארטפון חדש. אולם בקרוב, בזכות מדפסות תלת המימד, מי שירצה נשק חצי-אוטומטי לא יזדקק עוד להגיע לחנות פיזית, אלא פשוט ידפיס לעצמו אחד.

"יש אנשים שאוהבים לבנות דברים בעצמם"

"דרווד" הוא נגר בן 47 מוירג'יניה המערבית, שחובב יצירה וכלי נשק. לאחרונה, שילב דרווד את 2 התחביבים שלו והצליח לייצר נשק חצי-אוטומטי, כש-95 אחוזים מהחלקים הודפסו במדפסת תלת המימד שלו מסוג Fusion F306. רובה ה-Shuty-MP1, כפי שהוא מכונה, עשוי ברובו מפלסטיק PLA זול שמשמש כחומר ההדפסה של המדפסת, אולם החלקים הקטנים עדיין עשויים ממתכת וביניהם הקפיץ, הנוקר, ברגים וכו. למרות השימוש בחלקי מתכת מוכנים, הרי שהנגר החובב הצליח לייצר נשק חצי-אוטומטי, ללא שום סימני זיהוי ומבלי שהזדקק להציג מסמכים כלשהם או לעבור בדיקות שונות. הרובה כולל מחסנית ובה כדורים חיים בקוטר 9 מ"מ, וכיאה לנשק מסוג זה הוא גורף לבד את הכדורים אל בית הבליעה.

וידאו: מבחן האש – ירי במצב חצי-אוטומטי

בשיחה עם Wired אמר הנגר ויצרן הנשק החובב ש"אף אחד עוד לא ניסה לירות עם נשק חצי אוטומטי שהודפס במדפסת תלת-מימד… אני מהאנשים האלה, אוהב למצוא דברים שאנשים אחרים אומרים שאי-אפשר לעשות". דרווד הוסיף: "פשוט יש אנשים שאוהבים לבנות דברים בעצמם".

אך האם אין סכנה שגם טרוריסטים או עבריינים יעשו שימוש בשיטות דומות, כדי להשיג לעצמם נשק? לדבריו, אין סכנה, משום שבמבחן הירי שהוא ערך, הוא הצליח לירות ברצף 18 כדורים, אולם לאחר מכן, החום המיס את חלקי הפלסטיק השונים שהרכיבו את הרובה. טענה משונה, בהתחשב בעובדה שמספיקים הרבה פחות כדורים, כדי לקטול חפים מפשע ובהתחשב בעובדה, שבפעם הבאה הוא מתכנן להשתמש בחומר עמיד יותר, כך שגם מכשול החום לא יעמוד בדרכו.

וידאו: כך מרכיבים רובה חצי-אוטומטי מחלקים שהודפסו במדפסת תלת מימד

יניב אביטל

חי ונושם טכנולוגיה עוד מימי ה-ZX Spectrum היפים. חולה על כל סוגי הגאדג'טים - אלו שמתחברים ל-USB, ואלו שקוראים לו "אבא".

הגב

2 תגובות על "מפחיד: עכשיו כבר אפשר להדפיס נשק חצי-אוטומטי במדפסת תלת מימד"

avatar

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
מורגן פרימן
אורח
מורגן פרימן
8 חודשים 16 ימים לפני

מעולה לתת לזה במה פה בארץ

Yoel Feuermann
אורח
Yoel Feuermann
8 חודשים 15 ימים לפני

באמת יוזיל את עלויות המכירה, אבל עדיין צריך רשיון לשאת נשק.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: